Monika Marjová splnila limit na atletické juniorské ME v Jeruzaleme!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Tento víkend sa konali v bratislavskej hale Elán atletické Majstrovstvá Slovenska mužov a žien. Vranovský MŠK mal vo vrhu guľou svojich zástupcov, reprezentantov Slovenska, Moniku Marjovú a Adriána Barana.

Ako prvý zasiahol do boja o medailu Adrián, ktorý svoj piaty halový titul medzi mužmi (2018, 2019, 2020, 2022, 2023) ozdobil svojím halovým maximom 17,98m. Ako druhý v poradí skončil Karel Šula ml. taktiež s osobným rekordom 17,52m a za výkon 16,08m bral bronz Milan Haborák ml. „Na túto súťaž sa Adrián tešil, keďže jeho súper K. Šula ml. predvádzal v poslednom období kvalitné výkony.  Na tieto majstrovstvá sme nejako špeciálne formu neladili, pretože  Adrián sa bude ešte minimálne dva mesiace venovať ťažkej silovej príprave, takže s výsledkom a hlavne s výkonom som spokojný,“ uviedol tréner atletického oddielu MŠK Vranov Jaroslav Kolcun.

O hodinu a pol po Adriánovi sa do vrhačského kruhu postavila aj Monika Marjová. V minulom roku skončila medzi ženami na treťom mieste a  minimálne tento výsledok chcela zopakovať aj v tomto roku, samozrejme s kvalitnejším výkonom. Už svojim prvým pokusom 13,45m si vytvorila osobné maximum. V druhom poslala 4kg vážiacu guľu do vzdialenosti 14,23m, čo jej zabezpečilo s prehľadom striebornú medailu. Víťazkou sa stala Natália Váleková výkonom 14,69m. Monika týmto výkonom splnila limit na juniorské Majstrovstvá Európy, ktoré  budú v auguste v hlavnom meste Izraela Jeruzaleme. Za predvedený výkon jej patrí priebežné 13. miesto v európskych juniorských halových tabuľkách. „Na tieto preteky sme mali jediný cieľ, zlepšiť si osobné maximum a čo najviac sa priblížiť k hranici 14 metrov. Tréningové ukazovatele naznačovali, že by to mohol byť pekný výkon. Monika predviedla na začiatok sezóny výborné preteky. Teší ma, že sa po Adriánovi Baranovi prebojovala ako ďalšia atlétka vranovského MŠK na vrcholné európske podujatie. Je to však záväzok do ďalšieho tréningu, keďže ME budú až začiatkom augusta. Treba taktiež poznamenať, že za tento výkon patrí Monike v slovenských historických halových tabuľkách siedme miesto! Prvý marcový víkend máme ešte Majstrovstvá Slovenska juniorov, takže uvidíme, či si udrží aktuálnu formu,“ dodal J. Kolcun.

Atléti MŠK Vranov by sa aj touto cestou chceli poďakovať za tréningové podmienky ZŠ Bernolákova, za podporu mestu Vranov nad Topľou a všetkým priaznivcom atletiky, ktorí im fandia.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!