Mladý muž zo Sedlísk zaútočil na Lúčnej vo Vranove na policajta

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou vedie trestné stíhanie pre prečin výtržníctva a pre prečin útoku na verejného činiteľa. 24-ročný muž zo Sedlísk zaútočil na policajta.

V piatok podvečer (5. marca, pozn. red.) na verejne prístupnom mieste vykrikoval 24-ročný muž pri vchodových dverách miestnej predajne nezrozumiteľné  slová a zakrvavenými  rukami  udieral po oknách a parapetných doskách. Po príchode policajnej hliadky sa muž k nej rozbehol so slovami, že jej členov zabije a fyzicky jedného z členov hliadky dokonca aj napadol. „Policajti útočníka spacifikovali za použitia donucovacích prostriedkov a takto mu zabránili v ďalšom jeho konaní,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Ako dodala, napadnutý policajt utrpel zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Mladík z obce Sedliská bol hospitalizovaný v nemocnici. Vranovský vyšetrovateľ útočníka obvinil z uvedených trestných činov. Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na päť rokov.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!