Misia splnená! Hokejbaloví juniori Vranova postúpili do semifinále!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Misia v podaní juniorov HMHK bauska. Vranov splnená! Po víťazstve 2:1 na ihrisku ŠK 98 Pruské zvíťazili rovnakým pomerom aj v štvrťfinálovej sérii a o postup do finále vyzvú víťaza základnej časti MŠK Spišská Belá.

 Hokejbaloví juniori HMHK bauska. Vranov potrebovali na postup zo štvrťfinále tri zápasy. Keď v prvom súboji v Pruskom vyhrali 3:2, v sérii hranej na dva víťazné zápasy mali prvý mečbal na domácej pôde. Keďže po reštarte sezóny zdolali práve tohto súpera doma 10:3, na duel pred výbornou kulisou nastupovali ako papieroví favoriti. Prehra 0:4 im však skrížila plány… V priebehu týždňa stála pred trénerom Branislavom Štefanom jediná úloha – nastaviť mužstvo opäť na víťaznú vlnu. „Opakoval som len to, čo hovorím od posledného zápasu základnej časti v Trebišove. Vždy je to len a len o tom, ako majú hráči nastavené hlavy. Egá musia ísť nabok, nemôže ich rozhodiť ani tvrdý zákrok, ani verdikt rozhodcu, s ktorým nesúhlasia. Na ihrisku sa maká, na striedačke sa dáme dokopy a v ďalšom striedaní sa znovu ide naplno! Presne taký výkon sme podali v Pruskom a vďaka tomu sme boli úspešní,“ zdôraznil tréner HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan.

 Rozhodujúci tretí zápas mal podobný priebeh, ako úvodný v tejto sérii. Domáci išli do vedenia, ale po druhej tretine sedeli pevnejšie v sedle Vranovčania. Z trestného strieľania vyrovnal Matúš Cifranič a ako sa ukázalo, nakoniec víťazný gól strelil v presilovke dôrazný, aj dôsledný Viktor Kundrát. V poslednej časti hry už zverenci B. Štefana opäť raz naplno predviedli silu kolektívneho výkonu a stretnutie doviedli do víťazného konca. „Aj keď nás Pruské zatlačilo a malo niekedy viac z hry, chlapci sa obetavo hádzali do striel. Keď urobil chybu jeden, druhý ju išiel za kamaráta hneď napraviť. Nikto nikomu nič nevyčítal, ale všetci sa vložili pre úspech kolektívu. Toto nám doma s Pruským chýbalo, preto sme pred týždňom prehrali, ale verím, že už sme tak nastavení, aby sme rovnaký výkon zopakovali v semifinále aj pred našimi fanúšikmi,“ pripomenul B. Štefan.

 Hoci semifinálový súper Vranova MŠK Spišská Belá je víťazom základnej časti, doterajšie vyrovnané výsledky sľubujú dramatickú sériu. Spišiaci vyhrali doma 2:0 a pri Topli 2:1, pričom v základnej časti ťažili predovšetkým z výbornej defenzívy, keď v 14 stretnutiach inkasovali len dvadsaťkrát. Zaujímavosťou je, že kontá súperov zaťažili 46 gólmi, kým naši hokejbalisti 45-timi. „V semifinále to bude iný hokejbal. Pruské hralo viac fyzicky a nátlakovo, kým Spišská Belá bude hokejbalovejšia, ale to nám vyhovuje. Favoritom je súper, no pre nás platí, že do každého zápasu pôjdeme odhodlane. Rešpektujeme silu súpera, ale to nič nemení na tom, že uspieť chceme i my,“ dodal B. Štefan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!