Ministerstvo obrany pozýva na vojenský LetoFest na Zemplínskej šírave

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Amfiteáter na Zemplínskej Šírave privíta prvý z piatich vojenských festivalov LetoFest. Cieľom podujatia, ktoré sa uskutoční v nedeľu – 18. júla, je prezentácia Ozbrojených síl SR, podpora záujmu verejnosti o obranu štátu a regrutácia.

Súčasťou programu, ktorým bude sprevádzať Peter „Šarkan“ Novák, sú hudobné vystúpenia Vojenskej hudby OS SR a kapiel Heľenine oči, Bijouterrier, Zoči voči a Zverina. V areáli festivalu budú pripravené statické ukážky vojenskej techniky, výstroja a výzbroje vrátane preletov vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a tiež vystúpenia Čestnej stráže OS SR.

Návštevníci vojenského LetoFestu sa budú môcť dozvedieť viac o fungovaní rezortu obrany nielen v rámci diskusií s profesionálnymi vojakmi, ktoré budú prebiehať v samostatnom stane počas hudobných vystúpení, ale tiež v stánkoch s odborníkmi z regrutačných skupín. „Uplynulý rok stretala verejnosť našich vojakov najmä pri pomoci v boji proti pandémii a sme radi, že situácia nám umožňuje priblížiť sa verejnosti v rôznych mestách Slovenska aj v inom svetle a pri inej príležitosti. Na vojenský LetoFest preto srdečne pozývam všetkých, ktorí majú chuť nielen na skvelú hudbu, ale tiež na stretnutie s vojakmi a diskusie na tému našej obrany a bezpečnosti,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

V stane „Podpor dobrú vec“ bude môcť každý návštevník kúpou trička podporiť zbierku Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (Biela pastelka), ktorej budú venované všetky takto získané finančné prostriedky. Uskutoční sa tiež benefičná dražba športového vybavenia bratov Žampovcov, reprezentantov rezortného Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica spolu s autogramiádou.

Vzhľadom na aktuálne protipandemické opatrenia a platnú vyhlášku RÚVZ Michalovce bude na podujatí povolená účasť maximálne 1 000 osôb, organizátori preto odporúčajú návštevníkom prísť s dostatočným predstihom. Vstup do areálu bude možný od 14.00 h, pričom pri vstupe nebude potrebné preukazovať sa testom ani potvrdením o očkovaní. O aktuálnej naplnenosti budú organizátori priebežne informovať aj prostredníctvom oficiálnej stránky LetoFestu na sociálnej sieti (https://www.facebook.com/VojenskyLetoFEST/). Pri vstupe a tiež počas účasti na festivale bude nutné mať prekryté dýchacie cesty a pre prípad potreby dohľadávania kontaktov v súvislosti s ochorením COVID-19 budú požadované základné kontaktné údaje.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!