Minister J. Naď si všimol romantické gesto manželky Jozefa Tabaku

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V operácii NATO eFP v Lotyšsku budú pôsobiť nové samohybné kanónové húfnice Zuzana 2, ktoré vystriedajú staršie predchodkyne Zuzana 2000. Do pobaltskej krajiny vyrazili z Michaloviec minulý týždeň v sobotu. Vodičom jednej z nich je Jozef Tabaka.

Príbeh odchovanca vranovského futbalu, ktorý pôsobil v Michalovciach, Sačurove, Sobranciach, Dlhom Klčove, Topoľanoch, či v Pavlovciach nad Uhom zaujal aj ministra obrany SR Jaroslava Naďa, ktorému manželka Zuzka pribalila ako talizman na misiu ich spoločné fotografie.

„Armáda bola vždy jeho životným snom, preto sa po vyštudovaní športového gymnázia v Michalovciach pridal k Ozbrojeným silám SR, kde pracuje už piaty rok.

Keď však vidím fotografiu ako je táto, vždy mi to pripomenie, čo skutočne znamená slovné spojenie „Slúžiť vlasti!“.

Dvadsaťsedemročný desiatnik Jozef Tabaka je jedným z našich vodičov nových samohybných kanónových húfnic Zuzana 2, ktorému manželka pribalila ako talizman do misie v Lotyšsku ich spoločné fotografie. Polročné odlúčenie od svojich najbližších skutočne preverí aj tých najtvrdších chlapov v uniforme, no je to iba jedna zo skúšok, ktoré na nich ešte len čakajú,“ napísal na svojej facebookovej stránke minister Jaroslav Naď.

FOTO: FB Jaro Naď – minister obrany SR

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!