Minister I. Korčok ocenil riaditeľa najväčšej IT spoločnosti na východe

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok ocenil osobnú angažovanosť bývalého generálneho riaditeľa najväčšej IT spoločnosti na východe Slovenska.
 
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok absolvoval pracovnú cestu do metropoly východu. Po stretnutí s predstaviteľmi mesta Košice navštívil 2. najväčšieho zamestnávateľa v regióne východného Slovenska. Súčasťou tejto návštevy bolo slávnostné odovzdávanie Zlatej plakety ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 
 
Ivan Korčok ocenil bývalého generálneho riaditeľa spoločnosti T-Systems Slovakia Daniela Giebela, ktorý sa po 5-ročnom pôsobení v Košiciach presúva v rámci koncernu Deutsche Telekom na pozíciu do Holandska. Zlatú plaketu získal Daniel Giebel za osobnú angažovanosť pri rozvoji inovácií a znalostnej ekonomiky na Slovensku.
 

Medaila, ktorou minister zahraničných vecí Ivan Korčok ocenil Daniela Giebela, bola jeho prvou udelenou v ministerskej pozícii.  
 
„Daniel Giebel zohral kľúčovú úlohu v rozvoji firmy, ktorá sa dnes dostala na špičku. Tím sa internacionalizuje a v celej spoločnosti je vidieť jeho veľmi jasný rukopis. Ako minister zahraničných vecí som sa ho rozhodol symbolicky oceniť a  poďakovať sa mu za jeho prácu. Spoločnosť je v Košiciach strategickým zamestnávateľom a zároveň je mimoriadne významná z pohľadu celej republiky. Záleží nám na tom, aby tieto miesta ostali zachované a aby aj naďalej pribúdali,” vysvetlil Ivan Korčok, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Ide o prvú medailu, ktorú Ivan Korčok v ministerskej pozícii udelil.
 
„Cítim sa skutočne poctený týmto ocenením. Veľmi mi záleží na hospodárskom rozvoji regiónu nielen kvôli nášmu podnikaniu v tejto oblasti, ale aj preto, že vidím významný potenciál u ľudí vo východoslovenskom regióne poskytovať služby globálnym klientom. Je to dobrá správa pre svet, ktorý oceňuje kvalitu prichádzajúcu zo Slovenska nielen v automobilovom priemysle, ale aj v oblasti IT, a je to zároveň aj dobrá správa pre biznis v tomto prostredí,” vyjadril sa ocenený Daniel Giebel.
 
T-Systems Slovakia je najväčším zamestnávateľom v regióne východného Slovenska v oblasti IT. Zároveň je stálou súčasťou života v regióne aj mimo oblasti podnikania – angažuje sa v oblasti vzdelávania, inovácií, kultúry aj športu. 
 

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok s viceprezidentom Telekom IT Jurajom Girmanom.
 
„Danielove ocenenie je symbolickým zavŕšením jeho 5-ročnej práce a rovnako aj ocenením celej spoločnosti, ktorá pod jeho vedením zaznamenala viacero úspechov a upevnila svoje postavenie v Deutsche Telekom. Rovnako ho táto cena radí medzi kľúčové osobnosti hospodárskeho života a je poďakovaním sa za jeho prácu s pozitívnym vplyvom na región,” zhrnul Juraj Girman, viceprezident Telekom IT. 
 
V rámci návštevy minister Ivan Korčok absolvoval aj prehliadku priestorov v spoločnosti T-Systems Slovakia, počas ktorých mu boli priblížené služby spoločnosti smerom k vyše 700 zákazníkom. 
 
Ocenenia spoločnosti T-Systems Slovakia v čase pôsobenia Daniela Giebela: 
 
● IT Produkt roka 2019, 3. miesto: Sám v múzeu 
● ocenenie Via Bona 2018 v kategóriách Sociálne inovácie, Cena verejnosti 
● Lektor roka 2018: Najlepší firemný rozvojový program
● Najzamestnávateľ 2018 v kategórii IT a telekomunikácie
● Najzamestnávateľ 2016 v kategórii IT a telekomunikácie
● Najlepšia firma roku v IT službách v strednej a východnej Európe 2016
 

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!