MFK Vranov získal ďalšiu posilu, D. Ulyanov bol v hre o Premier League

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov sa posilňuje! Po Ivanovi Tsyupovi môže tréner Roman Lazúr počítať proti Lipanom s ďalším ukrajinským legionárom. Dmytro Ulyanov prichádza z prvoligového FC Alians Lypova Dolyna. Portál tranfermarkt.com uvádzal v júni 2021 jeho trhovú cenu 200 000 eur.

Tréner Roman Lazúr po domácich zápasoch so Sobrancami, či Svidníkom avizoval potrebu doplniť káder o skúsených hráčov. Keďže transferové okno sa pre slovenských hráčov zatvorilo 31. marca, naznačoval, že posily budú hľadať za hranicami.

V MFK Vranov prešli od slov k skutkom a v Raslaviciach sa prvýkrát predstavil Ivan Tsyupa. Pri bývalom mládežníckom hráčovi Šachtaru Doneck to však nekončí. Klub v stredu potvrdil angažovanie Dmytra Ulyanova. 28-ročný obranca je odchovancom Metalurgu Záporožie a v aktuálnej sezóne obliekal dres druholigového FC Alians. Po odohratí 20. kôl bolo mužstvo zo Sumskej oblasti na severovýchode krajiny v I. lige (v hierarchii druhá najvyššia súťaž) na 3. mieste, ktoré im zaručovalo baráž o najvyššiu domácu Premier League. „Som rád, že po náročnom manažérskom tempe, ktoré sme v ostatných dňoch v klube nasadili, sme získali Ivana Tsyupu, aj Dmytra Ulyanova. Dyma na tréningu ukazuje, že je skúsený hráč s vysokou futbalovou kvalitou. Hoci je pravým obrancom, viem si predstaviť posunúť ho aj o líniu vyššie. Teším sa, že sa nám jeho prestup podarilo skompletizovať pred dôležitým zápasom s Lipanmi. Verím, že si u nás čo najskôr zvykne a pomôže nám k lepším výsledkom,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!