MFK Vranov sa naladil na dohratie sezóny hladkým víťazstvom nad Sninou

Regionálny futbal sa dočkal. V rámci Východoslovenského futbalového zväzu sa hráči vrátia na zelené trávniky 23. mája, kedy sú na programe dohrávky z jesennej časti. MFK Vranov nastúpi o 17.00 hod. proti nováčikovi Futbalový klub Sobrance-Sobranecko. Vranovčania si generálku odkrútili v nedeľu proti MFK Snina. Pri víťazstve 5:1 sa dvoma gólmi uviedla nová posila Jakub Vodilka, ktorý v mládežníckych kategóriách pôsobil v Trebišove, FC VSS Košice, Podbrezovej a v jeseni v druholigovom Trebišove.

Gólovo vyšiel lepšie vstup do stretnutia Snine, pretože v 5. min. otvoril skóre po rohovom kope Bednár. Hoci sa hostia v úvode snažili o moderný vysoký pressing, Vranovčania si našli cestu k súperovej bráne a po korekcii priebežného výsledku volali strela Mikluša z 20 m, hlavička Milenkyho alebo strelecká pozícia Vodilku. Na 1:1 vyrovnal v 35. min. Burcák. O štyri minúty sa po faule na neho zahrával pokutový kop, ale Burda strelu Babjaka chytil. O tri minúty síce mieril ešte Vodilka do žrde, no v 44. min. sa po Hrehovom centri už nemýlil a hlavou upravil na prvopolčasových 2:1.

Po zmene strán už mal Vranov duel jasne pod kontrolou. Súper zo Sniny sa pokúšal reagovať kontrami, ale Kapraľ v domáce bráne ostal bez vážnejšieho zákroku. Naopak v 54. min. prihrával z krídelného priestoru Kertis a po pohotovom Burcákovom zakončení predviedol ďalší zo skvelých zákrokov Burda. Keďže pre druhý polčas platí, že Vranovčania dokázali s priestorom na súperovej polovici pracovať efektívnejšie, kreatívnejšie, aj dôraznejšie, premietlo sa to do ich príležitostí. Elegantný lob Vodilku – 3:1, dôslednosť Kertisa – 4:1 a gólová bodka Jakubova – 5:1 boli toho potvrdením.

MFK Vranov – MFK Snina 5:1 (2:1)

Góly: 35. Burcák, 42. Vodilka, 64. Vodilka, 75. Kertis, 84. Jakubov – 5. Bednár.

Zostava MFK Vranov: Sudimák (46. Kapraľ) – Hreha, Lukáč, Babjak, Maďarik (57. Šimurda), Milenky (60. Varga), Mikluš, Ficko (57. Veliký), Kertis, Vodilka, Burcák (60. Jakubov).

Zostava Snina: Burda – Hanc, Lukáč, Dický, Mihalčin, Jankaj, Ondika, Holinka, Janko, Bednár, Ferko. Striedali Lajtár, Hrabovčin, Butala, Šmajda, Kroka.