MFK Vranov opustilo pred sezónou 9 hráčov, z posíl hrajú prím legionári

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov opustilo po minulej sezóne deväť hráčov. V rámci príchodov dominujú legionári. Klubový manažér a tréner A-mužstva Roman Lazúr priznal, že tak hektické obdobie, predovšetkým pred ukončením prestupového obdobia 15. júla, ešte nezažil.

Fluktuácia hráčov patrí k futbalovému životu. Keď však odíde deväť hráčov, nie je to, navyše pri tak krátkej príprave a v súťažiach s amatérskym štatútom, jednoduchá situácia pre žiadny klub. Ponuku druholigového Trebišova prijal Jakub Verčimák. Do Ľubotíc zamierili slovenskí reprezentanti v malom futbale Martin KapraľTomášom Miklušom. Marek Kozel bude pôsobiť v Medzeve. Ofenzívu Pavloviec posilnil Maroš Jakubov, ktorého spoluhráčom bude Adrián Gurega. Pre pracovné povinnosti v zahraničí v kariére vo Vranove nepokračujú Dominik Sabol, Šimon KertisMichal Šimurda. „Slovo príprava stratilo počas tohto leta po športovej stránke význam. V amatérskom futbale dáva prestupový registračný poriadok hráčom pri výbere klubu voľnú ruku, pričom niektorí čakajú do poslednej možnej chvíle. Ak sa 14. alebo 15. júla, teda v posledný deň, kedy je možné prestúpiť, dozvedia v ktoromkoľvek mužstve, že sa niekto rozhodol zmeniť klub, je nemožné na to reagovať a obratom doplniť káder. Niektoré kluby angažujú chlapcov tvrdo cez peniaze, s čím sa asi budeme musieť zmieriť, ale prial by som si, aby boli hráči úprimnejší a chlapsky povedali, že sú napevno rozhodnutí odísť inam,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Napriek tomu, že R. Lazúr upozornil na fakt, že po období koronovej neistoty nie vždy voľní hráči na trhu spĺňali pomer „cena/výkon“, predsa len sa podarilo káder doplniť. Z Trebišova sa vracia skúsený Lukáš Kulich. Z ukrajinských legionárov budú pri Topli pôsobiť brankár Maksym Kharin (Slovenský Grob, hosťovanie) a obranca Dmytro Popov (SFC Nyva). Maďarský stredopoliar Viktor Batrin prestúpil z Michalian a po jarnej časti sa do tímu vrátil Kristian Močić (FK Macva 1909 Bogatic). Ten je však aktuálne mimo hry kvôli zdravotným patáliám s kolenom. Na prestup sa podarilo získať útočníka Jakuba Vodilku, ktorý v „jari“ ukázal zaujímavý potenciál a z dorastu prišli Jakub Varga, Kristián MaďarikAlexander Veliký. Klub intenzívne komunikoval aj s útočníkom Ivanom Petrukom, ale ten ostáva pôsobiť na Ukrajine. „Vedeli sme, že na pozícii šestky môžeme počítať s Mirom Hanuščákom a po Tomášovi Miklušovi dostával najviac priestoru Juraj Ficko, no v ostatných prípadoch sme pri dopĺňaní tímu išli post po poste. Káder sme však ešte definitívne neuzavreli, lebo neviem vylúčiť, že sa nám podarí získať dvoch hráčov, jedného Slováka a jedného legionára,“ dodal R. Lazúr.

V rámci prípravných stretnutí Vranovčania prehrali s druholigistami Bardejovom 2:3 a Humenným 0:4. S Cejkovom remizovali 0:0 a dvakrát zdolali Sninu 3:2 a 2:1. Najlepšími strelcami boli dvojgólový Jakub Vodilka a Lukáš Kulich, ktorý v obidvoch prípadoch premenil penalty. „Káder je nanovo poskladaný a hráči si na seba zvykajú. V pláne sme mali pracovať na tom, aby náš herný prejav bol ofenzívny a atraktívny, no začíname od nuly. Sám som zvedavý, ako sa to prejaví v súťaži. Nacvičujeme jednoduché schémy a napr. v generálke so Sninou nám už niektoré veci v prechodovej fáze povychádzali. Zároveň nám tento duel ukázal, kde máme taktické rezervy v postavení pri bránení celého mužstva, či smerom k ofenzíve. Príprava, kedy sme mali k dispozícii mužstvo v tomto zložení, bola krátka, preto musíme byť pripravení pracovať trpezlivo,“ pripomenul R. Lazúr.

Hneď na úvod nového súťažného ročníka čakajú na Vranov dva anglické týždne – jeden s ligovým stretnutím a jeden s pohárovým. V MFK veria, že napriek hektickému obdobiu sa mužstvo herne skonsoliduje a bude patriť k lídrom III. ligy. „Niečo som vo futbale preskákal a na aktuálnu situáciu sa pozerám stojac nohami pevne na zemi, no určite by sme sa chceli pohybovať v hornej časti tabuľky. Dôležitý bude štart do ligy, pretože sa ak sa nám podarí výsledkovo chytiť, bude sa nám potom aj ľahšie zohrávať. Keďže sa počas prípravy zranil Erik Burcák a stopercentne nie sú fit ani Jakub Varga s Alexom Velikým, uvidíme, či sa mi podarí porotovať hráčov, lebo dva anglické týždne za sebou sú v amatérskych podmienkach mimoriadne náročné. Nič to však nemení na tom, že sme odhodlaní vyťažiť z nich maximum,“ zdôraznil R. Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!