MFK Vranov na úvod víťazne, v tíme skončil jeden z dvojice legionárov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov odštartoval sériu prípravných stretnutí. V sobotu sa na hlavnom štadióne predstavilo A-mužstvo, aj obidva dorastenecké kolektívy.

Prvým súperom MFK Vranov nebola MFK Snina, resp. dorastenci FK Humenné, ale počasie. Predpoveď počasia so snežením nechávalá otázku, či sa bude vôbec hrať, otvorenú. V klube si však s touto výzvou poradili. A rešpekt za to patrí členovi správnej rady Mikulášovi Nemešovi, ktorý sa do odpratávania snehu pustil o druhej v noci, aby o 9.00 hod. mohli, ako prví, vybehnúť na hraciu plochu starší dorastenci.

Duel A-mužstiev Vranova a Sniny sledovala osemdesiatka divákov, ktorí určite neľutovali, že prišli na štadión. Hoci do vedenia išli hostia, ktorí v úvode ponúkli viacero rýchlych kontier s výbornou prechodovou fázou, postupne predsa len mali navrch zverenci trénera Romana Lazúra.

Platí, že v podstatne väčšej permanencii boli brankári Sniny, ktorí predviedli viacero výborných zákrokov. Napriek tomu inkasovali päťkrát, ale zápas bol vo finále pozvánkou na ďalšie prípravné stretnutia, ktoré tieto mužstvá majú v pláne odohrať.

Vranovčania sa prvýkrát v novom roku stretli v pondelok. Smerom ku kádru je zatiaľ jedinou potvrdenou informáciou, že v klube nebude pokračovať ukrajinský legionár Ivan Tsiupa, ktorý si hľadá futbalový angažmán v Nemecku.

MFK Vranov – MFK Snina 5:1 (3:1)

Góly: 19. Straka, 29. Digoň, 41. Babjak, 46. a 85. Košuda – 6. Vinicius.

Zostava Vranov: Sudimák – Ulianov, Babjak, Šuľák, Lukáč (46. Krajňak) – Straka, Verčimák (59. Škarupa), Demčák (24. Sabol), Kulich (46. Milenky) – Marcinko (59. Veliky), Digoň (46. Košuda).

Zostava MFK Snina: Lojka – Ferko, Ferreira, Dický, Pereira – Ondika (25. Švajka) Piliar (75. Sidor), Galanda (55. Volovský), Kroka – Guimarães, Vinicius.

V ďalšom domácom zápase privíta Vranov v sobotu – 28. januára o 13.00 hod. Partizán Bardejov.

***

Starší dorast

MFK Vranov – FK Humenné 3:2 (1:2)

Góly: Hreha 2, Stanovčák.

***

Mladší dorast

MFK Vranov – FK Humenné 0:3 (0:1)


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!