MFK Vranov – MFK Snina: Derby, ktoré nenudí! Pozývame vypredať štadión!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov – MFK Snina. Derby, ktoré nikdy nenudilo. Prognóza je jasná – istota výborného futbalu, nádej na plný štadión. V sobotu to nebude iba o dvoch tradičných súperoch, ale v ostatnom kole vystrelili vlastný príbeh priamymi kopmi aj Marián Sabolčík a Tomáš Kroka. Na 22 a 19 rokov fantázia!

Najlepšou pozvánkou sú vždy víťazstva. S vygradovanou emóciou. Hráčom Vranova a Sniny sa to podarilo naplniť do bodky.

Zverenci trénera Reného Kočana privítali doma ŠK Odeva Lipany. Mužstvo chcelo dať zabudnúť na prehru 1:4 v Oravskom Veselom. Misia sa podarila s pridanou hodnotou. Domáci museli otáčať výsledok a po zmene strán dopriali svojim fanúšikom absolútnu explóziu. Po hodine hry vyrovnal Patrik Košuda a v nadstavenom čase dokončil dielo majstrovským spôsobom Tomáš Kroka.

Misia splnená

Zápas bol špecifický pre domáceho kapitána. Róbert Dický mal stopku na jedno stretnutie, preto do diania na trávniku zasiahnuť nemohol. O to viac kvitoval prístup a nasadenie spoluhráčov, ktorí ukázali, že si dres Sniny vážia. „Myslím si, že o jeden gól sme boli lepší ako Lipany. Pod úroveň zápasu sa podpísal terén, ktorému nepomohol ani dážď, ale srdce a ochotu prijať priebeh na trávniku ako výzvu sme mali na správnej strane. Všetka česť chlapcom, že proti tak silnému súperovi dokázali výsledok otočiť. Vyhrať gólom z posledných minút dodá energiu, ale musíme ísť ďalej s pokorou a pracovať na tom, aby sme v ďalších zápasoch vyzerali futbalovo ešte lepšie,“ uviedol kapitán MFK Snina Róbert Dický.

Aj Vranovčania chceli splatiť dlh za prehru 1:6 práve z Lipian. S nováčikom zo Spišského Podhradia sa nemaznali. V 34. min. bolo 5:0 a na konci stretnutia svietil výsledok 7:1. Zverenci trénera Romana Lazúra potrebovali zápas, v ktorom by im sadlo „všetko“, na čo siahnu. Na konci dňa sa rátali nielen tri body do tabuľky, ale aj pohoda spojená s výkonom. „Výsledok v Lipanoch bol fackou, a to aj napriek tomu, že sme nehrali až tak zle. Inkasovali sme lacné góly, a to nás zrazilo dole. Zásadné bolo dostať túto prehru z hláv, aby sme proti Spišskému Podhradiu nastúpili s čistou mysľou. V tréningu sme celý týždeň pracovali na tom, aby sme sa správne nastavili. Kľúčové bolo, že sme nastrieľali rýchle góly. Pre nás to bolo veľmi dôležité víťazstvo. Stále sa ešte zohrávame a za kabínu som rád, že sme si výkonom, aj výsledkom dopriali pokoj,“ zdôraznil kapitán MFK Vranov Marek Babjak.

Na dobrej ceste

V štatistikách Sniny svietia v úvode sezóny predovšetkým víťazstva s Lipanmi a v tom čase stopercentnou Starou Ľubovňou. K triumfu 4:0 prispel dvoma presnými zásahmi aj R. Dický. So spoluhráčmi si urobilo chuť i v Slovnaft Cupe, kde ich najbližším súperom bude prešovský Tatran. Mnohí označujú MFK Snina za čierneho koňa súťaže. Faktom však je, že potenciál mužstva sa pýta na popredné priečky, preto jeho pozícia medzi elitnými tímami prekvapením nie je a ani nebude. „So štartom sme spokojní, samozrejme až na zaváhanie v Oravskom Veselom. Nehovoríme o postupe, ale chceme sa držať hore. Na druhej strane platí, že sme celkovo stále mladým mužstvom. Práve v Oravskom Veselom sme doplatili na to, že nás súper dokázal vytrestať aj z mála. Dôležité je, aby sme sa z toho poučili, aby sme si uvedomili, čo sme mohli urobiť v každom zápase lepšie. Myslím si, že prístup k súboju s Lipanmi naznačil, že sme na dobrej ceste,“ reagoval R. Dický.


MFK Vranov a MFK Snina sa môžu v ofenzíve spoľahnúť na viacerých ofenzívnych lídrov! Medzi elitné útočné esá patria bezpochyby aj Patrik Košuda a Matúš Digoň. FOTO: Imrich Makó.

Aj vo Vranove veria, že po hladkej výhre so Spišským Podhradím sa napevno usadia na správnej ceste. Bonusom pre hráčov je taktiež postup cez dve kolá v národnom pohári, v ktorom vyzvú účastníka Niké ligy MFK Zemplín Michalovce. „Letná príprava bola v našom prípade hektická. Sme amatérski futbalisti a viacerí mali pracovné povinnosti, plus do toho prišli aj dovolenky. Do tímu pribudli viacerí mladí chlapci, ktorí sa potrebujú zohrať. Verím, že naplnia svoj potenciál, ktorý majú a na ihrisku nám to bude fungovať už len lepšie a lepšie. Zápas so Sninou môže byť ďalším odrazovým mostíkom. Či už v lige alebo v príprave sa stretávame pravidelne. Vieme, čo môžeme od seba navzájom očakávať, no verím, že výsledok zlomíme na našu stranu! Za celú kabínu by som si prial, keby nás fanúšikovia prišli povzbudiť. Vždy sa totiž hrá lepšie, keď je plný štadión…“ pozval M. Babjak.

Futbalové mužstvá

V minulej sezóne sa obidva tímy rozišli v Snine remízou 1:1 a v jari vyhrali Vranovčania doma 1:0. Obidva kluby sú treťoligovými značkami. Futbal v ich podaní baví aj vďaka silným hráčskym osobnostiam, ktoré dokážu futbalovými príbehmi strhnúť masy. Navyše Róbert Dický pripomenul faktor umelej trávy vo Vranove nad Topľou, ktorá pre kreatívne mužstvá vytvára optimálne podmienky. Víťazný kompas z minulého kola, zázemie, počasie… To všetko vytvára ideálne predpoklady, aby malo stretnutie dokonalú fanúšikovskú atmosféru. „Vranov je futbalové mužstvo, my sme futbalové mužstvo. Čakám teda kvalitný zápas, lebo na umelej tráve, ktorá má síce svoje špecifiká, sa dá hrať futbal bez toho, aby hráčov limitoval terén. Sme mužstvá, od ktorých sa očakáva, že budeme v tabuľke hore. Myslím si, že to všetko môže prilákať viac ako slušnú návštevu. Očakávam vyrovnaný priebeh, ktorý rozhodnú maličkosti… individuálna kvalita… rozdielový môže byť dôraz v šestnástke. Vieme, aké má Vranov silné a slabé stránky. Budem s tým pracovať s cieľom domácich prekvapiť,“ naznačil cestu za úspešným výsledkom R. Dický.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!