MFK Vranov definitívne v republikovej II. lige, bonusom zemplínske derby!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Starší a mladší dorast MFK Vranov bude v novej sezóne pôsobiť v republikovej II. lige. Postup je určite impulzom! A výbornou správou pre mladých hráčov, výbornou správou pre klub, výbornou správou pre fanúšikov.

Vranovskí dorastenci sa o postup do druhej najvyššej súťaže snažili viacero sezón. Napriek tomu, že vždy patrili medzi tabuľkových lídrov, II. liga im vždy tesne ušla.

V minulej sezóne bojovali zverenci trénera Dušana Durkaja o postup s TJ Sokolom Ľubotice, a opäť to bolo napínavé do posledného kola. Vranov dominoval predovšetkým v ofenzíve. Nastrieľal suverénne najviac – 111 – gólov. Branislav BindasBranislav Hreha boli s 27, resp. 26 presnými zásahmi najlepšími strelcami celej súťaže.

Kľúčové sa však ukázali zápasy práve s Ľuboticami. V obidvoch prípadoch Sokol vyhral a aj vďaka tomu sa mohli jeho hráči tešiť z konečného 1. miesta s náskokom jedného bodu.

Keďže vedenie ľubotického klubu sa rozhodlo nepodať prihlášku do II. ligy, zareagovali v MFK Vranov. Zväz jeho prihlášku akceptoval a fanúšikovia sa môžu tešiť na zaujímavé konfrontácie s Bardejovom, Stropkovom, FK Galaktik, Liptovským Mikulášom, Humenným, Zvolenom, Sninou, Spišskou Novou Vsou, Kysuckým Novým Mestom, Bytčou, Námestovom, Trebišovom, Lokomotívou Košice, Lipanmi a Popradom.

Pripomenieme, že mladší dorast skončil v minulej sezóne na 3. mieste za Ľuboticami a Svidníkom. Aj zverencom trénera Ján Porvazníka to v ofenzíve sypalo. Kontá súperov zaťažili až 113-krát! Najlepší strelec súťaže Kristián Karafa nastrieľal 38 gólov.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!