Mesto Vranov začalo s kosením, od januára čaká na novú techniku

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mesto Vranov nad Topľou začalo s pravidelným kosením. Zamestnancom oddelenia verejnoprospešných služieb by mohla slúžiť nová (objednaná) technika.

Zamestnanci oddelenia verejnoprospešných služieb začali s kosením minulý týždeň. Vykosené majú okolie Mlynskej ul., Dubník, Sídlisko II. a aktuálne pokračujú v spodných častiach na sídliskách Okulka, resp. Máj. K dispozícii majú tri samopojazdné traktorové kosačky, krovinorezy, dva traktory s kosiacimi nadstavbami a Spider na diaľkové ovládanie. „Tráva nám najskôr rastie na vlhkých slnečných svahoch, kde využívame práve Spider, ktorý v tomto teréne urobí kus roboty, preto by tento rok problém s vysokou trávou na svahoch byť nemal,“ reagoval vedúci oddelenia verejnoprospešných služieb Ján Fedorňák.

Ako ďalej uviedol, ešte januári mesto objednalo novú techniku – dve traktorové kosačky vyššieho štandardu pre komunálne účely, ktoré verili, že už budú môcť v tomto čase využívať v teréne. „Keďže technika, ktorú máme k dispozícii, už dosluhuje a musíme ju často opravovať, potrebujeme ju zmodernizovať. Ako je však známe, v súčasnosti je problém s dodávkou materiálov a komponentov, preto nám zatiaľ nové traktorové kosačky dodané neboli,“ vysvetlil J. Fedorňák.

Minulý rok rezonovala vo vranovskej verejnosti nespokojnosť s kosením cintorínov. Primátor Ján Ragan vtedy argumentoval mimoriadnymi dažďovými zrážkami, ktoré zamestnancom mesta neumožnili vstup do terénu. Rovnako pripomenul, že samosprávy v tom čase zaznamenávali personálny výpadok, pretože úrady práce nerealizovali projekty, na aké boli v minulosti mestá a obce zvyknuté. Mesto Vranov nad Topľou reagovalo na túto situáciu angažovaním externej firmy. „Kosenie cintorínov je špecifické, lebo stále je tu dilema, či to má robiť správca, ktorý sa k tomu zaviazal zmluvou alebo mesto. Koniec koncov občanovi to môže byť jedno, preto pokosené musí byť. Platná zmluvy pre súčasného správcu končí koncom júna, pripravuje sa nová a dovtedy budeme kosiť my,“ prisľúbil J. Fedorňák.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!