Mesto Vranov podalo podnet na neznámeho páchateľa. Kvôli teplej vode

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Odstávka časti vranovských domácností od teplej vody môže mať dohru. Mesto Vranov nad Topľou totiž podalo v tejto súvislosti podnet na políciu. Pripomenieme, že radnica, ako aj skupina ôsmich poslancov sa obrátili na prokuratúru už v súvislosti so 7-miliónovým úverom, za ktorý Team ENERGO SK, s.r.o. ručí hnuteľným majetkom vo vranovských kotolniach.

Hoci indície o problémoch spoločnosti Team ENERGO SK, s.r.o. s plnením záväzkov vo vzťahu k dodávateľom médií kolovali Vranovom nad Topľou ešte pred začiatkom letných prázdnin, k zastaveniu dodávky plynu pre spoločnosť so sídlom v Kokave nad Rimavicou došlo definitívne 27. júla. Vzápätí podali výpovede aj zamestnanci a samospráva roztočila administratívnu tortúru, na konci ktorej bola po takmer troch týždňoch obnovená dodávka teplej vody.

Primátor Ján Ragan viackrát vo vyjadreniach pre média, či na mestskom zastupiteľstve nevylúčil ani možnosť súdnych sporov, v rámci ktorých bude mesto brániť svoje práva a majetok. Po podnete podanom v reakcii na nevyjasnené okolnosti okolo 7-miliónového úveru pre Team ENERGO SK, s.r.o. sa mesto Vranov nad Topľou obrátilo na políciu aj kvôli prázdninovej odstávke teplej vody. „Mesto Vranov nad Topľou v uplynulých dňoch podalo na políciu ďalší podnet na neznámeho páchateľa. Žiada o prešetrenie okolností a dôvodov súvisiacich s prerušením dodávky teplej vody, pretože má podozrenie, že bol spáchaný trestný čin,“ citujeme z webovej stránky mesta Vranov nad Topľou.

Spoločnosť CEMED, s.r.o, ktorá na základe nájomnej zmluvy prevádzkuje tepelné hospodárstvo vo Vranove nad Topľou, informuje o priebehu rekonštrukčných prác, ako aj o postupnom spustení procesu dodávky tepla do vranovských domácností na facebookovej stránke Byterm, s.r.o. Vranov nad Topľou. Pred pár dňami uverejnila sériu fotografií s textom: „Po ďalšej detailnej obhliadke kotolne a oddychovej miestnosti kuričov.“ Fotografie uverejňujeme vo fotogalérii.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!