Mesto Vranov navrhlo jedno z testovacích miest v priemyselnom parku

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mesto Vranov nad Topľou sa pripravuje na celoplošné testovanie antigénovými testami na COVID-19, ktoré bude prebiehať počas tohto víkendu. Vranovská radnica zároveň v spolupráci so spoločnosťou Marius Pedersen zopakovala dezinfekciu smetných nádob na komunálny a separovaný odpad v stojiskách.

Slovensko čaká celoplošné testovanie antigénovými testami na COVID-19. Kým pôvodne boli komunikované tri testovacie dni, nakoniec padlo rozhodnutie, že testovať sa bude iba dva dni – v sobotu a nedeľu.

Vo Vranove nad Topľou bude 17 odberových testovacích miest kopírujúcich volebné okrsky. Vranovská radnica bude ešte detaily komunikovať, ale ako uviedol primátor Ján Ragan, Ozbrojeným silám SR (OS SR) ponúkli alternatívu vytvorenia jedného z ďalších odberových testovacích miest v priemyselnom parku Ferovo. „Okrem volebných okrskov, na ktoré sú Vranovčania zvyknutí z volieb, sme dali návrh na zriadenie testovacieho miesta v areáli priemyselného parku. Ľudia by prichádzali v autách, v ktorých by aj počkali na výsledok, teda mali by oveľa väčší komfort. Zároveň by sme tým odľahčili ostatné testovacie miesta priamo v meste,“ vysvetľoval primátor Ján Ragan. Dodáme, že zatiaľ ide iba o návrh, ktorý ešte musia schváliť OS SR.

Popri prípravách na celoplošné testovanie pristúpili vo Vranove nad Topľou opäť k dezinfekcii smetných nádob na komunálny a separovaný odpad v stojiskách, ktorých je v meste 110. Ich priestory dezinfikujú mestskí pracovníci raz mesačne, plus rovnako zabezpečujú čistenie verejných priestorov, či ďalšieho mestského mobiliáru. Vrátane rúšok, ktoré boli rozdávané občanom počas prvej vlny pandémie, investovala vranovská samospráva do hygienických opatrení, spolu s nákladmi na dezinfekciu, 24 tis. eur. „Niekto môže pochybovať o účinnosti takejto formy dezinfekcie, ale my si myslíme, že význam má každá prevencia. Ak predídeme len niekoľkým desiatkam pozitívnych prípadov, má to pre nás cenu. Zároveň chceme vyslať posolstvo, aby aj občania videli, že s COVID-19 treba bojovať. I takouto cestou chceme ísť príkladom, že nič netreba podceňovať,“ zdôraznil J. Ragan.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!