Mesto Vranov nad Topľou začalo s rozdávaním respirátorov FFP2

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Epidemiologická situácia sa vo vranovskom okrese za ostatné týždne zhoršuje. Vyhliadkam na jej zlepšenie nepomáha ani potvrdená britská mutácia v regióne. Mesto Vranov nad Topľou sa rozhodlo podať pomocnú ruku seniorom nad 65 rokov, ktorým bezplatne rozdá respirátory FFP2.

Mesto Vranov nad Topľou už počas prvej vlny pandémie dodalo do domácností ochranné rúška s antibakteriálnou úpravou. Ako informovala radnica na svojom webe, z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie začala od pondelka s bezplatným doručovaním respirátorov typu FFP2 všetkým Vranovčanom nad 65 rokov. „Keďže nás v tomto období ohrozuje takzvaná britská mutácia respiračného ochorenia COVID-19 rozhodli sme sa, že každému občanovi – dôchodcovi vo veku nad 65 rokov, v čo najkratšom čase, doručiť dva respirátory. Ide o certifikovaný ochranný antivírusový prostriedok bez výdychového ventilu, ktorý zachytáva viac ako 95% vírusov a baktérií, povedal primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Ochranné antivírusové prostriedky bez výdychového ventilu sú doručované v poštovej obálke označenej mestskou pečiatkou do poštových schránok. Roznos ochranných respirátorov je zabezpečený pomocou zamestnancov Mestského úradu vo Vranove nad Topľou. Spolu s respirátormi je v obálke pribalený aj informačný leták s návodom na použitie respirátora. Celkovo bude roznesených 6546 respirátorov pre 3273 obyvateľov do 2319 domácností. Mesto zároveň požiadalo seniorov o trpezlivosť s tým, aby si v týchto dňoch pravidelne kontrolovali svoju poštovú schránku. „Nezabúdajme byť zodpovední, chráňme seba, svojich blízkych, ako aj ďalších občanov a vyžívajme ochranné prostriedky v obchodoch, prostriedkoch hromadnej dopravy, v uliciach mesta, jednoducho všade. Jedine takto môžeme zamedziť šíreniu vírusu COVID-19,“ skonštatoval primátor.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!