Mesto Vranov nad Topľou rozhodlo o tohtoročných silvestrovských oslavách

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mesto Vranov nad Topľou tohtoročné silvestrovské oslavy organizovať nebude. Na rokovaní mestského zastupiteľstva o tom informoval primátor Ján Ragan.

Príchod nového roka sa každoročne zvykol niesť v znamení silvestrovských osláv, ktorých súčasťou boli kultúrny program, hudobná produkcia a vo finále divadlo na oblohe v podobe ohňostrojov. Ich organizátormi na námestiach boli väčšinou samosprávy, ktoré tento rok museli vziať do úvahy súčasnú pandemickú situáciu. Práve v tejto súvislosti sa poslanec Martin Buzáš zaujímal, či mesto Vranov nad Topľou novoročné oslavy plánuje. „Kvôli pandemickým opatreniam silvestrovské oslavy, ani ohňostroj neplánujeme, pretože by vznikol veľký priestor na šírenie nákazy. Okrem toho, ohňostroj má svoje miesto v časoch, kedy máme dôvod na radosť a oslavy. Za iných okolností sa mu nebránime, ale v aktuálne nie veľmi priaznivej dobe, kedy máme za sebou kopu smutných udalostí, to nie je vhodné,“ vysvetlil primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Vladimír Jenčko sa zaujímal o to, či suma, ktorá bola v minulých rokoch použitá na náklady spojené s ohňostrojom (alebo aspoň jej časť), by mohla byť, po vzore iných miest, poukázaná pre vranovskú karanténnu stanicu/útulok pre psov, pretože zvieratá trpia počas explózií najviac. „Tieto činnosti máme zabezpečené, nemáme avizované, aby bol problém, ale pozrieme sa na to,“ odpovedal J. Ragan.

FOTO: pixabay.com

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!