Mesto Vranov nad Topľou reaguje na situáciu na Rodinnej oblasti

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V okrese Vranov nad Topľou pribudlo za ostatné štyri dni osem pozitívne testovaných osôb na COVID-19. V súvislosti s potvrdeným prípadom v marginalizovanej rómskej komunite na Rodinnej oblasti zvolal primátor Ján Ragan v sobotu krízový štáb. Situáciu v okolí dotknutého bytového domu permanentne monitorujú vranovskí mestskí policajti.

V priebehu prvej pandemickej vlny sa objavili prípady osôb s pozitívnym testom na COVD-19 v marginalizovanej rómskej komunite na Cintorínskej ul. v mestskej časti Čemerné. Vtedy dokonca prebehlo hromadné testovanie príslušníkmi Ozbrojených síl SR na Veľkonočný pondelok. Aktuálne bol pozitívne testovaný mladý muž v komunite na Rodinnej oblasti.

Ako to už býva zvykom, sociálne siete okamžite zaplavili informácie o údajnom nedodržiavaní hygienických štandardov v súvislosti s novým koronavírusom. Na túto situáciu reagovalo aj vedenie mesta Vranov nad Topľou. Primátor Ján Ragan zvolal v sobotu krízový štáb. Dodáme, že v prípade mladíka z Rodinnej oblasti ide o komunitný prenos v rámci kontaktu na území vranovského okresu, nie o cestovateľskú anamnézu. „Krízový štáb mesta Vranov nad Topľou prijal opatrenia – zvýšené monitorovanie lokality príslušníkmi mestskej polície a občianskymi hliadkami, obyvateľom bytového domu budú doručené ochranné rúška a dezinfekčné prostriedky, plošná dezinfekcia predmetného bytového domu a jeho okolia,“ citujeme z mestského webu.

Ako sa uvádza ďalej na webovej stránke vranovskej radnice, tieto opatrenia boli prijaté po konzultácii s pracovníkmi RÚVZ so sídlom vo Vranove nad Topľou. Dodáme, že zasadnutie rozšíreného Krízového štábu mesta Vranov nad Topľou bolo zvolané na 24. 8. 2020 o 8.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!