Memoriál Dušana Kraveca: V Tovarnom zvíťazil vo feederi Peter Mišľavcev

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na feederových pretekoch – 1. ročníku Memoriálu Dušana Kraveca sa na rybníku v Tovarnom stretlo osemnásť rybárov. Víťazom sa stal Peter Mišľavcev, ktorý ulovil ryby s hmotnosťou 11,78 kg.

Nedeľňajšie preteky boli spomienkou a úctou pamiatky dlhoročného predsedu Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu vo Vranove nad Topľou Dušana Kraveca. V Tovarnom sa lovilo metódou feeder. „Práve feeder bol Dušanovou najobľúbenejšou metódou. Keď sa skončili preteky, vždy sa pýtal – A kedy urobíme ďalšie? Tak sme si teda povedali, že tieto preteky zorganizujeme na jeho počesť,“ vysvetľoval tajomník MO SRZ vo Vranove nad Topľou Ondrej Pavelko.

Pôvodne sa mali preteky konať na rybníku v Nižnom Hrušove, ale škrt cez rozpočet urobilo organizátorom horúce počasie. Voda v ňom totiž klesla natoľko, že padlo rozhodnutie súťažiť v Tovarnom. „Hladina v Nižnom Hrušove je veľmi nízka s tým, že voda je prehriata a to je pre ulovené ryby v sieťach veľmi nebezpečné. Presunutie pretekov do Tovarného sa ukázalo ako správne,“ dodal O. Pavelko.

Na brehu rybníka v Tovarnom sa stretlo 18 rybárov, ktorí boli rozdelení do troch sektorov. Víťazom druhého sektora sa s 9 820 bodmi stal a konečné tretie miesto obsadil Ondrej Pavelko. V treťom sektore sa najviac darilo Radovanovi Ondičovi, ktorý s 10 440 bodmi obsadil 2. miesto. V prvom sektore dominoval s 11 780 bodmi Peter Mišľavcev, ktorý si na konto pripísal aj celkové prvenstvo. „Keďže je veľmi teplo, bolo to ťažké. Ryba v takomto počasí totiž nespolupracuje a nereaguje, tak ako má. Na začiatku som sa zameral na amura a kapra, ale nešli. Z toho dôvodu som prešiel na pleskáča, no predsa len sa podaril aj pekný amur. Dnes bolo treba zvážiť veľkosť nástrahy, vzdialenosť a vhodné krmivo, ktoré mi nakoniec zabezpečilo prvenstvo,“ uviedol Peter Mišľavcev, víťaz 1. ročníka Memoriálu Dušana Kraveca.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!