Medzi Čiernym nad Topľou a Hlinným zahynul 22-ročný mladík z Bystrého

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Tragická nehoda v katastri obce Čierne nad Topľou. Vodičovi osobného motorového vozidla sa stal osudným náraz do stromu.

Ako na svojom facebookovom profile informoval Hasičský a záchranný zbor SR, k dopravnej nehode došlo na štátnej ceste I/18 v katastri obce Čierne nad Topľou.

Po príchode na miesto udalosti bolo zasahujúcimi hasičmi z Hanušoviec nad Topľou zistené, že osobné motorové vozidlo zišlo z cesty, kde narazilo do stromu. „V čase nehody sa vo vozidle nachádzala jedna osoba, ktorá utrpela zranenia nezlučiteľné so životom,“ informoval Hasičský a záchranný zbor SR.

Viac informácii k tragickej dopravnej nehode zverejnila polícia. Osobné motorové vozidlo značky AUDI viedol 22-ročný mladý muž z Bystrého v smere od obce Čierne nad Topľou k obci Hlinné.

Pri predchádzaní pred ním jazdiacich vozidiel prešiel do protismeru, kde pravou bočnou časťou svojho auta narazil do ľavej bočnej časti nákladnej jazdnej súpravy. „Potom zišiel vľavo mimo vozovku v smere svojej jazdy, kde ľavou stranou vozidla a následne aj prednou časťou narazil do stromov. Tento náraz vodiča vymrštil z auta, pričom utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

U vodiča jazdnej súpravy nebolo zistené požitie alkoholických nápojov. Na tele nebohého bude vykonaná pitva. Poškodením osobného auta vznikla škoda vo výške cca 30 000 eur a nákladného cca 500 eur. Vranovskí dopravní policajti začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

FOTO: HaZZ

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!