Medailové úspechy atlétov na dorasteneckých majstrovstvách Slovenska

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na dorasteneckých atletických majstrovstvá Slovenska v Košiciach reprezentovala vranovský MŠK pätica nádejných atlétov. Svojej úlohy sa zhostili dokonale. Tí, od ktorých sa to očakávalo, potvrdili svoje postavenie v slovenských tabuľkách a ostatní siahli v horúcom počasí na dno svojich síl, za čo boli patrične odmenení medailou, či dobrým výkonom.

Zlato a titul majsterky Slovenska pre rok 2021 si podľa očakávania vybojovala Monika Marjová vo vrhu 3kg guľou. Úlohy favoritky sa Monika zhostila skvelým spôspbom a s prehľadom v súťaži dominovala výkonom 13,10m. Potvrdila tak, že miesto v reprezentácii Slovenska jej už tretí rok po sebe právom patrí. V ďalšom tréningovom období sa už sústredí na prechod o kategóriu vyššie – medzi juniorky.

Striebro a titul vicemajstra Slovenska pre rok 2021 patrí Gabrielovi Baranovi. Pri neúčasti najlepšieho dorastenca Roberta Ruffíniho bol boj o medailu vcelku otvorený. Najlepším skokanom bol nakoniec Juráček zo Slávie STU Bratislava výkonom 184cm. Gabriel preskočil latku vo výške 180cm, čo mu v celkovom účtovaní stačilo na striebornú medailu. Po dvoch tituloch majstra Slovenska v žiackej kategórii tak pokračuje v „medailovej zbierke“ ďalej aj v kategórii dorastencov.

2x bronz pre Viktóriu Sabolovú.  Viktória to mala zo všetkých našich atlétov najťažšie. V sobotňajšom teple ju čakala porcia 3km a v nedeľu prekážkarská 2km trať. Na dlhšej 3km trati dobehla v čase 11:35,05 spomedzi 11 pretekárok na bronzovej pozícii. V nedeľu umiestnenie zopakovala, no súperiek mala šesť. Dvojkilometrovú trať s prekážkami zvládla za 8:09,41. Treba však pripomenúť, že v tejto vekovej kategórii môže Viktória pretekať ešte 3 roky, pretože je len prvým rokom staršia žiačka.

7. miesto pre Damira a Šimona. Damir Sinčák si v skoku do diaľky pripísal po minulom roku opäť finálovú účasť. Spomedzi 19 štartujúcich skončil na 7. mieste. Škoda pokusov s malým prešľapom, lebo výsledok by bol omnoho lepší. Šimon sa pomaly vracia po miernych zdravotných problémoch do minuloročnej „fazóny“. V behu na 800 m dosiahol slušných 2:07,75 a dobehol siedmy spomedzi 23 bežcov. Je to kvalitný čas vzhľadom na dlhšiu tréningovú pauzu a miernejšiu tréningovú záťaž v poslednom období.

Dúfame, že sezóna bude pokračovať a na štadióny sa dostanú aj ostatné vekové kategórie, kde má atletický oddiel MŠK ďalších atlétov s medailovými ambíciami.