Matúš Digoň mení dres. Digi, ďakujeme za skvelé sezóny vo Vranove!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Po Filipovi Bednárovi, ktorý sa rozhodol pôsobiť v novej sezóne v FK Humenné, sa pre zmenu pôsobiska rozhodla ďalšia z opôr Matúš Digoň. Odchovanec giraltovského futbalu sa upísal druholigovému Slavoju Trebišov, kde ako tréner pôsobí Ondrej Desiatnik. Pozorným fanúšikom prostredníctvom Futbalnetu určite neušlo pozornosti ani to, že Trebišovčania majú záujem aj o Františka Sitarčíka a Wisdoma Kanua.

Matúš Digoň je hráč, po ktorom sa vo vyspelom futbalovom svete pomenovávajú ulice, štadióny, akadémie… Rekordér v počte nominácii do elitnej Jedenástky VsFZ potvrdil svoj talent v každom klube, kde pôsobil. MFK Vranov nebol výnimkou.

Digi prestúpil do Vranova v súťažnom ročníku 2017/2018 a premiérovú sezónu mal fantastickú. Zverenci trénera Petra Košudu v nej nastrieľali 70 gólov. Matúš Digoň ako najlepší strelec mužstva zaznamenal 12 zárezov a ako najlepší nahrávač pridal 14 asistencií.

V ďalšej sezóne skóroval 5-krát a zároveň si na konto pripísal brilantných 17 prihrávok. V ostatnej anulovanej sezóne zaťažil kontá súperov 5 gólmi a asistoval pri ďalších 10-tich.

Spolu odohral za Vranov 71 zápasov s famóznou bilanciou 22 gólov a 41 asistencií. V prípade Matúša Digoňa však za zmienku nestojí iba jeho štatistika, ale rešpekt u fanúšikov si získal aj pre svoju mentalitu a profesionalitu. V jeho prípade je jedno, či sa 3:0 vyhráva alebo 0:3 prehráva, vždy ide do posledných sekúnd na plný plyn. Hoci nie vždy nastupoval v stopercentnom zdravotnom stave, čo fanúšikovia často netušili, nesťažoval sa, nevyhováral sa. Hral a hral naplno.

Digi, ďakujeme…!

Medzi nezabudnuteľné momenty Matúša Digoňa v drese MFK Vranov určite patrí aj jeho gól na 1:1 v Slovnaft Cupe proti FC DAC 1904 Dunajská Streda.  

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!