Martin Parlagi poslal v titulovom zápase súpera z Tanzánie k zemi v druhom kole!

  • Box
  • Dátum: 15.07.2016
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V súboji o interkontinentálny titul UBO nenechal slovenský boxer Martin „Cracker“ Parlagi nič na náhodu. S viacnásobným šampiónom Tanzánie Francisom Miyeyushom (41-14-3, 24 KO) sa zdržal v ringu necelé dve kolá. Tento výsledok vzbudzuje o to väčší rešpekt, že jeho súper sa predstavil v dvanástich titulových súbojoch, z toho trikrát obhájil národný titul, bol tiež majstrom východnej, aj strednej Afriky a patril mu majstrovský pás UBO.

Keď M. Parlagi bojoval naposledy titulový zápas s Britom Marcom McCulloughom, napriek výbornému výkonu ho o víťazstvo obrali rozhodcovia, preto s Francisom Miyeyushom urobil krátky proces. Vďaka rýchlosti a sile úderov museli jeho súpera počítať už v prvom kole. Hoci na začiatku druhého sa o slovo prihlásil aj Tanzánčan, rodák z Vranova svojou povestnou tvrdou ranou na rebrá zápas nekompromisne ukončil. „Informácie o súperovi som si zháňal z internetu, najmä Youtubeu a myslím si, že boli dostačujúce. Moja taktika bol jasná – vyhrať. Chcel som si dať záležať predovšetkým na tom, aby som sa nesplašil a boxoval čo najlepšie. Musím priznať, nečakal som, že Francis padne tak rýchlo, predsa len mal za sebou podstatne viac profizápasov, z toho niekoľko titulových, no určite sa na takýto priebeh nesťažujem,“ dodal s úsmevom Martin Parlagi.

Toto víťazstvo sa okamžite premietlo aj do rankingu. Vo svetovom rebríčku sa M. Parlagi prvýkrát dostal do prvej stovky a momentálne je na 84. mieste. V európskom poradí mu patrí 13. priečka. „Áno, dostali sme sa o poriadny kus ďalej, ale predo mnou je 83 boxerov, preto sa neuspokojujem. Práve naopak, viem, že mám na čom pracovať, aby som sa čoskoro posunul ešte ďalej,“ zdôraznil M. Parlagi.

Ďalší titulový zápas o opasok majstra sveta by mal M. Parlagi odboxovať v jeseni a ako nám potvrdil Martin Gajdoš, intenzívne sa pracuje na tom, aby jeho dejiskom bol Vranov. „Vidieť boxovať Martina opäť vo Vranove by bolo splnením sna mnohých jeho fanúšikov, ktorí sledujú jeho kariéru a na diaľku mu fandia. Samozrejme, všetko dnes niečo stojí, ale verím, že sa nám podarí získať potrebný balík financií, aby takýto prestížny zápas mohol byť v našom meste,“ uviedol M. Gajdoš, ktorého momentálne najviac zamestnáva príprava talentovaného Borisa Chačlariana na blížiace sa Majstrovstvá Európy v kategórii žiakov.   

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!