Marco „GRANDE“ Ladomerský sa stáva fenoménom s garanciou na víťazné góly!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

BNP Team Vranov má v Top lige v malom futbale v Humennom istý postup do skupiny o titul. Partia okolo manažéra Lukáša Vagaského v prvých troch kolách nezaváhala a už dnes môže pomýšľať na najvyššie priečky v celkovom poradí.

Dôležitý krok k definitíve postupu urobil BNP Team Vranov víťazstvom nad Bergamom NH. Obidve mužstvá nastupovali na vzájomný zápas v pozícii tímov, ktoré boli v prvých dvoch kolách stopercentné. Priamy súboj o pozíciu lídra nakoniec zvládli lepšie Vranovčania, ktorí vyhrali 4:0, keď po dva presné zásahy si rozdelili Marco Ladomerský a Juraj Ficko.

 Marco Ladomerský otvoril skóre stretnutia v 12. min., kedy si postavil loptu na priamy kop. Nekompromisne napriahol a jeho projektil prerazil všetko, čo mu stálo v ceste. Druhým gólovým momentom ozdobil svoj výkon po zmene strán. V 44. min. zachytil rozohrávku súpera Jozef Zubko. Prvým dotykom prihral Jozefovi Kopčovi, ktorý v sebe nezaprel barcelonskú DNA a elegantne, ako za čias Pepu Guardiolu na lavičke Blaugranas, vystrihol elegantnú prihrávku ako z veľkej knihy futbalu. Pre kanoniera kalibru M. Ladomerského už nebolo problémom prijať túto výzvu od spoluhráčov – 2:0. Gólová exhibícia v podaní BNP Teamu však týmto neskončila. V 45. min. zahrávalo Bergamo rohový kop. K lopte sa dostal Juraj Ficko. Dvoma rýchlymi krokmi si ju naviedol do priestoru a rutinérsky zakončil cez celé ihrisko do opustenej brány súpera. Účet stretnutia uzavrel J. Ficko v 48. min. Najskôr vhodil autové vhadzovanie, Milan Boroš sa šikovne zbavil protihráča a nikým neatakovaný odchovanec vranovského futbalu si vďaka výbornému pohybu zarezervoval presne toľko priestoru koľko potreboval, aby mohol komfortne zakončiť. „Predovšetkým v prvom polčase súper vyčkával, čo urobíme, vymyslíme. S každým zápasom sa zohrávame, preto si o to viac na ihrisku futbalovo rozumieme a i toto bol jeden z dôležitých faktorov, ktorý rozhodol o našom víťazstve. Hoci sme si vypracovali viacero šancí, škoda, že sme ich nepremenili. Ak by sme boli efektívnejší, mohli sme o osude stretnutia rozhodnúť skôr. Priznám sa však, že som očakával trošku náročnejší duel. Myslím si, že mladí behaví chlapci z FC Barcelona, ktorí hrali odvážnejšie, nás pred týždňom potrápili viac,“ hodnotil Marco Ladomerský.

M. Ladomerský má na konte 3 góly. Pridanou hodnotou jeho presných zásahov je, že proti FC Barcelona, aj Bergamu NH mali prívlastok víťazné. „Štatistický priemer tri góly v troch zápasoch nie je na prvý pohľad zlý, ale určite som mohol mať na konte aj viac presných zásahov. Dôležité však je, že si to v mužstve vieme rozložiť. V prvých dvoch zápasoch nás potiahol strelecky Vojto Turek, naposledy dal dva góly Ďuro Ficko a nepochybujem o tom, že postupne sa na listinu strelcov zapíšu aj ostatní,“ dodal M. Ladomerský.

 BNP Team Vranov má vďaka zisku deviatich bodov postup do skupiny o titul už istý. Podľa M. Ladomerského sa splnením tejto méty ambície mužstva ani zďaleka nekončia. „Každý, kto ma pozná, vie, že keď idem do nejakej ligy alebo turnaja, chcem hrať o najvyššie priečky, najlepšie o titul (úsmev). Som si istý, že rovnako sú na tom aj ostatní chalani v tíme. Keď dochádzame do Humenného, obetujeme tomu nejaký čas, dávame do zápasov emócie, tak už chceme vyhrávať,“ zdôraznil M. Ladomerský.

 Hoci projekt Top líg má vo viacerých slovenských mestách svoju históriu, v Humennom sa hrá premiérovo. Úvodné kolá potvrdili, že to bolo správne rozhodnutie. Zápasy majú náboj, gradáciu, dramatické zápletky, aj zvyšujúcu sa divácku kulisu. Areál štadióna FK Humenné ponúka komfortné podmienky na to, aby malý futbal v regióne expandoval. „Osobne sa mi myšlienka s Top ligou v malom futbale páči. Je to nový projekt, s akým väčšina z nás doteraz skúsenosti nemala. Viem, že súťaže sa hrajú v iných mestách a je určite dobre, že k nim pribudlo i Humenné. Možno som očakával o čosi lepšiu, vyššiu úroveň, preto je škoda, že na zápasy nemôžu nastupovať hráči FK Humenné. V konfrontácii s nimi by kvalita, podobne ako v humenskej Mestskej lige v halovom futbale, stúpla,“ pripomenul M. Ladomerský.

Zostrih zo zápasu nájdete tu BNP Team Vranov – Bergamo NH 4:0 (1:0).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!