Majstrovstvá okresu v zrýchlenom šachu ovládli žiaci ZŠ Sečovská Polianka

Pod záštitou Centra voľného času vo Vranove nad Topľou a Mestského športového klubu sa v priestoroch CVČ uskutočnilo podujatie s niekoľkoročnou tradíciou – Školské majstrovstvá žiakov a žiačok ZŠ okresu Vranov nad Topľou v zrýchlenom šachu.

Do vzájomného súperenia za šachovnicami sa pustilo v dvoch samostatných turnajoch 33 chlapcov a 10 dievčat zo šiestich škôl. Svojich zverencov vyslali školy ZŠ s MŠ Tovarné, CSŠ Vranov nad Topľou, ZŠ Sečovská Polianka, ZŠ Hanušovce nad Topľou, ZŠ Juh Vranov nad Topľou a ZŠ Bernolákova Vranov nad Topľou. Mladí šachisti hrali v siedmich turnajoch s tempom 2 x 15 minút na partiu.

Niekoľkoročné skúsenosti z účasti na krúžku Šach v CVČ zužitkovali v kategórii chlapcov Jakub Palfi zo ZŠ Sečovská Polianka a Aleš Chytra zo ZŠ Bernolákova Vranov nad Topľou. Jakub prešiel turnajom systémom štart-cieľ a s plným sedembodovým ziskom si odniesol pohár, medailu a diplom za prvé miesto. Aleš získal šesť bodov a druhé miesto, jediný bod stratil v partii s Jakubom. Peknými partiami sa ukázal aj Lukáš Šafran zo ZŠ Bernolákova, keď obsadil tretie miesto s 5,5 bodu.

V kategórii dievčat dominovala a pohár víťazky si odniesla Julianna Haburová zo ZŠ Sečovská Polianka so 100-percentným bodovým ziskom. Nasledovala ju spolužiačka Karolína Hatalová tiež zo ZŠ Sečovská Polianka, keď získala 5,5 bodu. Víťaznú trojicu doplnila Viktória Vlčková zo ZŠ Hanušovce nad Topľou so ziskom 4 bodov.

Prví traja v každej kategórii okrem medailí a diplomov získali aj právo postupu na Majstrovstvá Prešovského kraja v zrýchlenom šachu, ktoré sa budú konať 7. decembra v Bardejove.