M. Parlagiho pripravili o titul majstra sveta WBO rozhodcovia

  • Box
  • Dátum: 04.11.2015
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranovčan Martin Parlagi sa postavil v piatok do ringu v Londýne, aby v súboji o titul majstra sveta verzie WBO vyzval Brita Bena Jonesa.

M. Parlagi pôsobí štyri roky v Prahe a postupne sa vďaka svojim výkonom derie hore. Titulový zápas o pás svetového šampióna bol medzi profesionálmi jeho prvým v kariére. „Z môjho pohľadu je Jones silný boxer, ktorý však veľa techniky nepobral, plus nie je najmladší. To, že si jeho stajňa vybrala za súpera Martina celkom zariskovala. Nechcem dopredu špekulovať, ani tipovať, všetko sa rozhodne v ringu. Pre nás to bude v každom prípade skvelá príležitosť, ktorú chceme využiť. Nech dopadne zápas akokoľvek, posunie nás zase o niečo ďalej,“ vyhlásil pre proboxing.cz manažér Stanislav Škoda.

Náš talentovaný boxer podal výborný výkon, ale v konečnom účtovaní sa z víťazstva tešil jeho súper. Keďže miestna londýnska televízia odvysielala iba prvých päť kôl, fanúšikovia M. Parlagiho si celý súboj pozrieť nemohli, no komentár na facebookovom profile jeho boxerskej agentúry Boxevents hovorí jasnou rečou: „Napriek tomu, že Martin bol lepší, v prvom kole svojho súpera poslal k zemi a určoval tempo zápasu, ruku dvihli Jonesovi. Hanba!“

Sklamanie z výsledku netajil ani M. Parlagi. „Tak dnes som bohužiaľ titul nezískal. Boxoval som, ako som najlepšie vedel a myslím si, že som bol celý zápas lepší. Rozhodcovia však boli iného názoru a body dali môjmu súperovi. Som veľmi sklamaný, viac som urobiť nemohol. Chcel by som poďakovať všetkým, čo sa podieľali na mojej príprave a fanúšikom, že ma podporovali,“ napísal na internete.         
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!