M. Parlagi: Ak by neboli iba domáci rozhodcovia, som majstrom sveta

  • Box
  • Dátum: 18.11.2015
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Martin Parlagi vs. Ben Jones. Po zápase o titul majstra sveta organizácie WBO v pérovej váhe síce (domáci) rozhodcovia korunovali za šampióna domáceho boxera, ale… Po londýnskom súboji sa ešte dlho diskutovalo o tom, či opasok je v správnych rukách.

Pre M. Parlagiho to bol druhý titulový duel. V prvom zápase o honor európskeho šampióna WBO podľahol, rovnako na body, Marcovi McCulloughovi. Hoci naposledy v anglickej metropole podal výborný výkon, na víťazstvo to nestačilo. „Myslím si, že som vyhral, ale boxovalo sa vonku a takéto zápasy sa dávajú domácim. Keby boli iní, nielen anglickí, rozhodcovia, titul by bol môj. Za môj najväčší hendikep považujem nedostatok času na prípravu, na ktorú by som potreboval minimálne tri týždne navyše, vďaka čomu by som bol ešte aktívnejší. Sme však malá agentúra a termín takéhoto zápasu nám oznámia maximálne mesiac a pol dopredu,“ vrátil sa s odstupom pár dní k súboju v Londýne M. Parlagi.

Jedinou cestou, ako definitívne zlomiť Brita, ktorý si dal záležať na fyzickej príprave, ale technicky neexceloval, bolo poslať ho do histórie knokautom. Najbližšie mal k tomu M. Parlagi v prvom kole, kedy dostal súpera na zem. „Súhlasím s tým, že k.o. bola jediná možnosť ako vyhrať. Uder, ktorý som mu dal v prvom kole, mohol byť aj knokautový, no netrafil som ho na bradu, ale pod oko. Hoci som mu ho roztrhol, nestačilo to,“ krčil ramenami M. Parlagi.

V porovnaní s duelom proti Marcovi McCulloughovi sa náš reprezentant posunul mentálne, aj technicky o poriadny kus ďalej, na čom má zásadný podiel jeho nový tréner Ukrajinec Kuprian Huley. „Priznám sa, že z môjho prvého titulového zápasu si poriadne ani nepamätám, ako išlo kolo za kolom. Teraz som však oveľa viac používal hlavu a v ringu som sa cítil uvoľnený, užíval som si to. S novým trénerom sa prioritne venujeme technike a zároveň ma núti premýšľať. Cítim, že sa posúvam, a preto verím, že najbližšie to aj potvrdím,“ zdôraznil M. Parlagi, na ktorého čakajú dve prípravné stretnutia a potom sa v marci postaví medzi povrazy opäť, aby sa pokúsil získať titul majstra sveta verzie WBF.

Napriek tomu, že M. Parlagi sa na nedostatok povinností súvisiacimi s tvrdou tréningovou drinou sťažovať nemôže, predsa len si vo svojom nabitom programe našiel v lete čas a spolu s K. Huleyom sa týždeň venovali boxerským nádejam MŠK Vranov. „Tréner Maťo Gajdoš má v tíme viacerých talentovaných chlapcov. Páči sa mi Majo Džupka, na ktorom vidieť, že chodí na Ukrajinu a to mu pomáha napredovať technicky. Šikovný je aj Alex Tancož, už v mladom veku v ringu premýšľa a na nohách je veľmi pohyblivý. Ak budú na sebe pracovať a dodržiavať životosprávu, môže z nich niečo vyrásť,“ dodal M. Parlagi.
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!