M. Babjak zložil poklonu za center na víťazný gól vranovskému Beckhamovi

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov zvíťazil doma opäť bez toho, aby inkasoval. Domáce víťazstvo nad MŠK NOVOHRAD Lučenec zariadili obrancovia. Marek Babjak a Milan Lukáč. Po zápase sa skloňovalo aj umenie vranovského Davida Beckhama.

Prvý polčas patril domácim, ktorí podkurovali súperovi z krídelných priestorov, odkiaľ, aj vďaka sérii štandardiek, držali defenzívu súpera vo vysokej prevádzkovej teplote.

Do siete sa pýtala už akcia z 18. min., kedy spoluprácu Ulianova s Digoňom prerušil pred Košudom skúsený Jenčo.

Vranovčania sa nakoniec dočkali o tri minúty neskôr. Tsiupa vhodil aut, narazil si s Verčimákom, preniesol hru na Babjaka, ktorý ju zrýchlil prihrávkou Kulichovi a zároveň si to namieril do pokutového územia, kde dokonalý „Kuľov“ center zakončil nechytateľne hlavou k žrdi.

Pri kapitánovi MFK Vranov Marekovi Babjakovi sa pristavíme. Keď tréner Roman Lazúr skladal mužstvo pre túto sezónu, do úvahy bral aj jeho ofenzívny potenciál, ktorý chcel podporiť tým, že mu na útočenie dopraje priestor. „Marek Babjak má ofenzívne myslenie a ťahá ho to hore.“


Kapitán MFK Vranov Marek Babjak prirovnal Lukáša Kulicha k anglickej futbalovej ikone Davidovi Beckhamovi. FOTO: Imrich Makó.

Proti Lučencu by bolo zaujímavé mať k dispozícii bežeckú štatistiku M. Babjaka. Nielen nabehané kilometre. Bezpochyby pôsobivé by boli tiež dáta o jeho behoch v maximálnej rýchlosti. Nábehmi totiž nešetril, pričom často sa tlačil pri kontrách na hrot. V tomto kontexte nebol jeho gól dielom náhody, ale výsledkom sofistikovaného entuziazmu. „Chceli sme dať rýchly gól, futbal mi chutil, preto som sa snažil pomôcť aj v ofenzíve. S rýchlym gólom nám to síce celkom nevyšlo, ale dôležité bolo, že sme predsa len išli do vedenia. Náš David Beckham perfektne odcentroval. Súper má v takýchto situáciách rozobraných ofenzívnych hráčov. Keď tam nabehne stopér, defenzívnu pavučina roztrhá. Dostal som dostatok priestoru a v situácii, v akej som sa ocitol, už nebolo problémom skórovať,“ vysvetľoval kapitán MFK Vranov Marek Babjak.

Prvý polčas mal Vranov herne pod kontrolou bez toho, aby súpera pustil do vážnejšej príležitosti. Fanúšikovia Lučenca si mohli párkrát povedať „keby“, ale na bezprostredné ohrozenie Drábovej brány to bolo málo. Po zmene strán zanechali hostia na hracej ploche výraznejšiu stopu, no Kojnok v dvoch sľubných situáciách minul. Keďže sa však hralo v slušnom tempe, dianie na trávniku nenudilo. Definitívnu bodku za stretnutí dal Lukáč. Hoci patrí medzi sviatočných strelcov, tri minúty pred koncom sa predviedol ako nekompromisný bombardér. „V prvom polčase sme boli dominantnejší. V druhej 45-minútovke sme chceli hru upokojiť. Lučenec pridal, viac nás napadal, na nás trošku doľahla aj zodpovednosť za výsledok. Na druhej strane, hosťom sme toho veľa nedovolili, naopak v závere sme dali druhý gól a mohli sme pridať aj tretí,“ pripomenul M. Babjak príležitosť, pri ktorej sa vyznamenal Jenčo.

V prípade Vranovčanov platí, že v aktuálnej sezóne inkasovali doma iba raz – v 17. min. s Bardejovom. Odvtedy sú Emil Sudimák s Tomášom Drábom 433 minút pri Topli nepriestrelní.  „Hrať na nulu chceme nielen doma, ale aj vonku. Škoda dvoch gólov pred týždňom v Lipanoch, kde sme chceli tiež bodovať. Doma nám to zatiaľ vychádza, preto verím, že nám to takto pôjde aj ďalej,“ dodal M. Babjak.

MFK Vranov – MŠK NOVOHRAD Lučenec 2:0 (1:0)

Góly: 21. Babjak, 87. Lukáč.

ŽK: 56. Babjak, 70. Peter Šuľák – 50. Leite, 59. Hulec.

Zostava Vranov: Dráb – Tsiupa, Pe. Šuľák, Babjak, Ulianov – Straka (89. Milenky), Verčimák, Demčák, Kulich – Košuda (71. Burcák), Digoň (84. Lukáč).

Zostava Lučenec: Jenčo – Daško, Fabian, Kojnok, Püšpöky (89. Budáč), Suja (53. Oláh), Kotora, Hulec (84. Pipíška), Prokaj (46. Leite), Lichý, Tkania.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!