Ľubo Rusnačko oslávil päťdesiatku, ako hráč na ihrisku! Všetko najlepšie!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Osláviť päťdesiatku. Ako hráč. Na hracej ploche. Ľubo Rusnačko, všetko najlepšie!

TJ Družstevník Tovarné je v úvode sezóny stopercentný. Po výhre na pôde ŠK Sačurov zdolal doma aj 1. FC Čaklov 2:1.

V 87. min. boli v štatistikách zapísané všetky góly, nepremenená penalta a dve červené karty. Napriek tomu práve moment, ktorý prišiel tri minúty pred koncom, bol finále celého stretnutia.


Oslávenec Ľubo Rusnačko nad hlavami spoluhráčov.

Tréner Jakub Kováč siahol po striedaní. Na hraciu plochu poslal Ľubomíra Rusnačka. Oslávenca, jubilanta, päťdesiatnika. „Mohol by o sebe napísať knihy. Nie knihu, ale dve určite. Jednu takú serióznu, o tom, ako aj talent musí makať, aby sa niekam dostal a niečo dosiahol. A jednu o tom, že futbal je o radosti a zábave, vtipoch a vylomeninách, pretože podstatou hry je rozdávať šťastie a úsmev. Ľubomír Rusnačko by si nemusel ani vymýšľať, písal by proste o svojom živote a futbalovej kariére,“ slová, ktoré mu klub venoval, sú prejavom a dôkazom rešpektu.

Ako dorastenec začínal s futbalom v rodných Kladzanoch. Päť sezón strávil v Sedliskách a od roku 2015 je hráčom TJ Družstevník Tovarné. „Po prestupe povedal Ľubo pamätnú vetu – Je to posledný klub kde budem do päťdesiatky. V klube, medzi spoluhráčmi, s fanúšikmi našiel druhú rodinu,“ v Tovarnom si Ľuba Rusnačka vážia.


Poďakovanie za podporu počas celej futbalovej kariéry patrí aj Ľubovej manželke Renáte.

Futbal je fenomén a medzi príklady, ktoré to potvrdzujú, patrí aj Ľubo Rusnačko. Prístupom, nadhľadom, tímovým srdcom.  „Futbal a ihrisko mu boli vždy vlastné. Rýchlosť, vycibrená technika, dôvtip a jeho gólová oslava typická pre Ligu majstrov. Fanúšikom sa nezabudnuteľným momentom zapísal aj situáciou v zápase s Pošou, keď prekopol prázdnu bránku. Legenda hovorí, že v kukuričnom poli hľadajú loptu do dnešného dňa,“ zmysel pre humor je neoddeliteľnou súčasťou osobnosti Ľuba Rusnačka.

Hrať futbal s rovnakou vášňou, ako pred X-rokmi, si žiada mať dušu športovca. Ľubomír Rusnačko ju má. Vždy tu bol, je a nepochybujeme, že vždy tu aj bude pre tím. „Ľubomír Rusnačko. Pán futbalista, hráč, ktorý podrží nie jedného spoluhráča, vzor pre mladú generáciu. Narodil sa pre futbal a aj v päťdesiatich rokoch behá po ihrisku ako 25-ročný. Tak nech to tak ostane ešte dlho… Ľubo, nech Ti slúži zdravie, aby sme ešte dlho po zápase počúvali – Renatka me už čeká. Mnohaja i blahaja lita,“ k blahoželaniu od vedenia klubu, spoluhráčov a fanúšikov Tovarného sa pripájame aj my…

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!