Letné kúpalisko vo Vranove nad Topľou ostane počas prázdnin zatvorené

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranovčania budú počas tohtoročnej letnej sezóny bez letného kúpaliska. Napriek tomu, že postupne došlo v súvislosti s COVID-19 k uvoľňovaniu opatrení, predsa len epidemiologická situácia je stále nepredvídateľná a z pohľadu rentability vstupných nákladov, ktoré nie sú nízke, aj riziková.  Témou aktuálnej letnej sezóny na letnom kúpalisku vo Vranove nad Topľou sa na ostatnom rokovaní zaoberalo aj mestské zastupiteľstvo, kde túto otázku otvoril Ján Kočiš. Primátor Ján Ragan vysvetlil, že je v kontakte s prevádzkovateľom Milanom Čeklovským, pričom ako dodal, otvorenie areálu optimisticky nevidel. „Otvorenie letného kúpaliska predpokladá napustenie bazénov, na čo nadväzuje réžia s investíciou vo výške niekoľko tisíc eur. Dnes je však ťažko povedať, ako sa bude epidemiologická situácia vyvíjať a či by v priebehu leta nedošlo k zatvoreniu kúpaliska,“ uviedol na rokovaní zastupiteľstva Ján Ragan.

 Prevádzkovateľ letného kúpaliska vo Vranove nad Topľou Milan Čeklovský nám v telefonickom rozhovore potvrdil, že počas tejto letnej sezóny ho neotvorí. Dôvodom nie je len to, že aktuálne nikto nevie predpovedať, či opäť nedôjde k zavedeniu nových opatrení v súvislosti s COVID-19, ale jednoduché a lacné nebude ani dodržanie všetkých hygienických štandardov, ktoré sa oproti minulým rokom sprísnili. „Napr. v Čadci zatvorili ako prvé práve kúpalisko. Otázkou tiež je, či by ľudia na kúpalisko vôbec chodili. Náklady nie sú malé a keďže nikto nevie garantovať, aký priebeh bude mať letná sezóna z pohľadu vývoja okolo COVID-19, rozhodli sme sa tento rok kúpalisko neotvoriť,“ reagoval Milan Čeklovský.

Letným kúpaliskom sa vranovské mestské zastupiteľstvo tento rok nezaoberalo poslednýkrát. Primátor J. Ragan pripomenul, že súčasnému prevádzkovateľovi končí po tohtoročnej letnej sezóne nájomná zmluva. „Budeme sa musieť zaoberať tým, či dáme kúpalisko niekomu do prenájmu alebo ho budeme prevádzkovať sami. Súčasný prevádzkovateľ nám ponúkol na odpredaj inventár, ale rozhodnutie bude na nás, ako k tomu pristúpime,“ dodal J. Ragan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!