Lesný traktor LKT sa podarilo z Domaše pri obci Bžany vytiahnuť

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vodič lesného traktora LKT, ktorý skončil prevrátený vo vodách Domaše, môže hovoriť v konečnom účtovaní o veľkom šťastí. Na mieste nehody zasahovalo štrnásť profesionálnych hasičov.

Ako už včera informoval Hasičský a záchranný zbor na svojej facebookovej stránke, štrnásť príslušníkov z Vranova nad Topľou, Holčíkoviec a Stropkova zasahovalo pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Bžany, kde vodič lesného traktora LKT skončil v Domaši. Na pomoc im prišli aj hasiči zo Záchrannej brigády v Humennom, ktorí mali na vodnej nádrži v čase nehody potápačský výcvik. „Z havarovaného traktora uniká PHM, ktoré hasiči zachytávajú nornými stenami. Na miesto smeruje ťažká technika z brigády, pomocou ktorej sa príslušníci pokúsia traktor vytiahnuť,“  informovali hasiči na Facebooku.

Viac svetla vniesla do prípadu polícia. Vodič, ktorý mal dychovú skúšku negatívnu, utrpel len ľahké zranenia. „Vodič viedol traktor v smere od strediska Valkov na obec Bžany, pričom podľa doterajších zistení sa plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke následkom čoho s LKT-čkom zišiel na pravú krajnicu a následne sa prevrátil do Domaše,“ citujeme z oficiálneho stanoviska polície.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!