Lesníci odstraňujú následky vetrovej kalamity v Slanských vrchoch

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nepriaznivé poveternostné podmienky spôsobili v Slanských vrchoch kalamitu. Aktuálne je už časť bežkárskych tratí prejazdná.

Ako informovali Lesy SR, š.p. na svojej facebookovej stránke, daždivé počasie koncom roka 2020, následná námraza a silný vietor spôsobili na mnohých miestach v Slanských vrchoch vetrovú kalamitu.

Zasiahnuté boli viaceré turistické chodníky a lyžiarske trasy. Najviac poškodené boli úseky červenej medzinárodnej značky E3: Grimov laz – Červená mláka, Javornícka poľana – chata Fricka – Tri Oltáre. Stromy popadali aj v rámci žltej turistickej trasy Abramovce – Bodoň, či lyžiarskej trasy okolo Šimonky. So spracovaním kalamity začali Lesy SR vo februári.

Po mesiaci prác sa Odštepnému závodu Prešov podarilo, podľa prísľubu, spriechodniť alternatívne turistické trasy ako náhradu za chodníky, ktoré sú blokované z dôvodu spracovania kalamity. „Aktuálne je prečistená modrá a červená trasa od pomníka Goldschmidtovej (lokalita Dubník) za vysielač Dubník, smer Grimov Laz a Šimonka. Vyčistená a priechodná je taktiež žltá trasa Rácová smer Uhliská – Pusté Pole, hrad Bodoň, Temný les,“ informovali Lesy SR na svojej facebookovej stránke.

Keďže práce na odstraňovaní následkov kalamity stále prebiehajú, Lesy SR aj naďalej žiadajú verejnosť o trpezlivosť a maximálnu opatrnosť pri pohybe v tomto teréne, ako aj rešpektovanie pokynov prítomných zamestnancov.

FOTO: FB LESY SR


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!