Kovboj z vranovského okresu strieľal a kradol. Už je v rukách v polície

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Streľbu a krádež v jednej z reštaurácií pri Štrbskom plese má podľa polície na svedomí 29-ročný muž z okres Vranova nad Topľou. Ako informuje FB stránka Polícia SR – Prešovský kraj, prípadu sa intenzívne venovali popradskí policajti a aj vďaka vzájomnej spolupráci s policajtmi z Krajského riaditeľstva Policajného v Prešove sa podarilo lúpež objasniť.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie 29-ročnému mužovi z okresu Vranov nad Topľou pre zločin lúpeže, ku ktorej došlo v nedeľu v čase okolo 18.00 hod. v objekte Koliby Patria na Štrbskom Plese.

Obvinený muž pod hrozbou použitia strelnej zbrane vzal z odkladacieho priestoru služobného vozidla mobilný telefón. Jednému zamestnancovi vzal retiazku zo žltého kovu a druhému vzal hodinky. „Prišiel k služobnému vchodu reštaurácie a od tam stojacich zamestnancov pýtal peniaze. Keďže na jeho výzvu nereagovali, muž z bundy vybral strelnú zbraň,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Páchateľ potom vošiel do budovy a v kuchyni zo zbrane dvakrát vystrelil do stropu. „Prešiel späť do reštaurácie a zo zásuvky pod pokladňou vzal finančnú hotovosť vo výške 1016,50 Eur a knihy objednávok. Z budovy odišiel opäť služobným vchodom smerom k jazeru. Pri tomto čine k zraneniu osôb nedošlo,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove na svojej facebookovej stránke.

Polícia po páchateľovi intenzívne pátrala. Muž podozrivý zo spáchania uvedeného trestného činu bol na základe operatívno–pátracej činnosti ako aj potrebných procesných úkonov vykonaných prešovskými, popradskými  a krajskými policajtmi zadržaný v utorok v okrese Vranov.

Následne preukázaná dôkazná situácia umožnila, aby mu popradský okresný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre uvedený skutok. Vyšetrovateľom spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného. Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!