Košice vyhrali tretíkrát v rade, Bardejov v jari s prvou prehrou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ak by sa zápas II. ligy Partizán Bardejov – FC Košice hral s prítomnosťou divákov, na štadión MFK Vranov by určite zavítala viac ako slušná návšteva, pretože viacero fanúšikov si tento duel nenechalo ujsť aspoň spoza plachty od STD Arény. Futbalové osobnosti ako Matúš Kira alebo Erik Pačinda, či na opačnej strane ofenzívny líder Tomáš Brigant lákali, lákajú a lákať budú.

Partizán Bardejov – FC Košice 1:2 (1:1)

Góly: 45. Horváth – 24. Pačinda z 11 m, 74. Jung.

ŽK: 23. Dzúrik, 34. Petko, 86. Mijland, 90. Sedláček – 4. Jakúbek, 34. Sabol, 70. Keresteš. ČK: 90. Sedláček.

Zostava Bardejov: Dlugoš – Petko, Maťaš, Brigant, Horváth, Pacheco, Dzúrik, Mijland, Sedláček, Lukáč (63. Ronaldo), Bilali.

Zostava Košice: Kira – Jung (88. Kavka), Krčmarevič, Václav, Pačinda, Karaš (85. Gladiš), Jakúbek (61. Keresteš), Pavúk, Novák, Sabol (61. Komazec), Jonec.

Hostia nastúpili prvýkrát pod taktovkou nového trénera Jozefa Vukušiča, ktorý však nemohol počítať so službami Borisa Gálla. Košický stredopoliar udrel v minulom kole päsťou do tváre Romana Begalu zo Slavoja Trebišov. Výsledkom bol zlomený nos a zablokovaná krčná chrbtica rodáka z Banského. Domáci hráč bol síce napomínaný žltou kartou, ale Trebišovčania to nenechali bez reakcie a na základe ich podnetu zastavila disciplinárka B. Gállovi výkon športu na 6 týždňov.

Úvodná šesťminútovka naznačila, že by mohlo ísť o ofenzívne ladené futbalové predstavenie. Bilaliho hlavičke však chýbala väčšia razancia a Karašovmu ekvilibristickému zakončeniu väčšia presnosť, no to nič nemení na tom, že ak by boli tribúny plné, diváci by vstávali v nádeji na nohy a obidvom akciám by zatlieskali.

V ďalšom priebehu sa odohrávala hra medzi šestnástkami bez výraznejších šancí. O to viac zarezonovala v 24. min. penaltová situácia po faule Dzúrika na Pavúka. Loptu si na biely bod postavil Pačinda a otvoril skóre.

Košičania mohli svoje vedenie poistiť v 42. min., kedy Sabol po prihrávke Václava v zaujímavej pozícii minul. Napriek tomu sa skóre v prvom polčase predsa len menilo. V nadstavenom čase. Z poslednej akcie po rohu totiž vyrovnal Horváth.

Do druhého polčasu vybehli Bardejovčania so snahou hrať aktívnejšie. Ich výkon bol síce živší a hneď v 46. min. sa dostal za obranu Mijland, no Kira vytiahol parádny zákrok. Napriek tomu sa smerom k ostatným minútam bavíme o sporadickom výpočte bezprostredne nebezpečných situácií, vrátane viacerých štandardiek, ktoré mali domáci k dispozícii. Osud zápasu mohol zmeniť po hodine hry Brigant, ktorého strela takmer z čiary, s rotáciou od brány, preletela cez celú päťku.

Košice zaznamenali víťazný gól v 74. min., o ktorý sa po kombinácii PačinduPavúkom postaral 19-ročný juhokorejský legionár Jung. Hostia si už tesné vedenie s prehľadom postrážili a nič na tom nezmenila ani 89. min., kedy sa na šestnástke uvoľnil Mijland, ale vystrelil nevýrazne a navyše tam, kde stál pripravený Kira.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!