Klzisko v areáli ZŠ JUH ostane počas tejto zimy mimo prevádzky

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Klzisko v areáli Základnej školy JUH vo Vranove nad Topľou počas tejto zimy v prevádzke nebude. Rozhodli poveternostné podmienky.

O to, či ľadová plocha v areáli ZŠ JUH bude pre korčuliarov k dispozícii, sa na decembrovom rokovaní Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou zaujímala poslankyňa Lýdia Ondrušová. Primátor Ján Ragan vysvetlil, že po technickej stránke prevádzke klziska nič nebráni.

Jeho slová potvrdila aj riaditeľka ZŠ JUH Zlatica Halajová. Priestor, ktorý v priebehu roka slúžil na uloženie stavebných materiálov pri výstavbe športovej haly, vypratali už v novembri. Škola, ktorá má klzisko v správe, vykonala všetky prípravy, vrátane revízií. Otáznik však visel nad epidemiologickými opatreniami a poveternostnými podmienkami.

Hoci nakoniec predsa len došlo k uvoľneniu opatrení a prevádzkovateľom vonkajších telovýchovno-športových zariadení bola povolená ich prevádzka pri maximálnej kapacite 30 zákazníkov alebo 1 zákazník na 15 m2, do hry vstúpilo počasie. „Do Vianoc sme zamrazovanie nestihli, lebo nám to nedovolili poveternostné podmienky. Na 10-centimetrovú vrstvu ľadu, ktorá by prekryla trúbky, potrebujeme, aby počas procesu, kedy sa spomínaná vrstva mrazí, vydržali vysoké mínusové teploty minimálne týždeň. Keďže opäť hlásia oteplenie, aj z ekonomického hľadiska by bolo spúšťať klzisko, či už teraz alebo napr. v polovici januára, ekonomicky nerentabilné,“ vysvetľovala riaditeľka ZŠ JUH Zlatica Halajová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!