Kde sa podeli staré JAWA motorky? Jedinečná udalosť SLANSKÉ kolečko!

  • Obce
  • Dátum: 04.06.2024
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Milovníci histórie, zruční mechanici a fanúšikovia dychtiví vidieť legendárne JAWA a ČZ motorky mali dôvod na radostnú udalosť. Na chate gen. Ľ. Kukorelliho v Hermanovciach nad Topľou sa konalo nezabudnuteľné podujatie plné nostalgických okamihov a technického umenia s názvom „SLANSKÉ kolečko“.

Podujatie „SLANSKÉ kolečko“ bolo jedinečnou príležitosťou vidieť rozmanitosť historických motocyklov JAWA a ČZ na jednom mieste. Účasť 101 motocyklov a viac ako 300 návštevníkov zaručila skvelú atmosféru v sprievode ľudovej hudby BEŤARE a množstvo zaujímavých zážitkov pre deti a dospelých. „Bolo to úžasne, konečne máme aj takéto stretnutia, úžasní organizátori. Bolo super vidieť, že sa v tom zapájali aj mladšie ročníky,“ opísala návštevníčka podujatia.

Niekedy ich vedel opravovať každý, teraz je to už rarita. Chlapci z Hermanoviec to vedia! Organizátori tohto podujatia už v mladom veku dávajú starým a zabudnutým motorkám nový život a udržujú históriu v prítomnosti. „Hoci sa na nich zabudlo, behali na nich legendy vo filmoch,“ hovorí jeden z organizátorov. Táto iniciatíva je nielen o obnovení starých strojov, ale aj o využití voľného času príjemným a užitočným spôsobom, kde mládež trávi spolu čas a získava technické či odborné zručnosti do života.

Ako to celé vzniklo? Myšlienka na podujatie vznikla v októbri minulého roka, kedy si partia mladých ľudí z Hermanoviec nad Topľou povedala, že chcú rozprúdiť dianie vo svojom regióne. Spojili svoje sily, aby vytvorili niečo výnimočné pre svoje okolie. Nebolo to len o motorkách, počas príprav organizátori revitalizovali priľahlé okolie, kde vyčistili zarastenú lúku od náletových drevín, posadili nové stromčeky či vytvorili niekoľko lavičiek. Založili občianske združenie HOblik, ktorého úlohu je prepájať miestne organizácie aj jednotlivcov, organizovať spoločenské aktivity a vytvárať lepšie podmienky pre cestovný ruch. „Síce sú ešte len na začiatku, je skvelé vidieť ako sa mládež dala dokopy a chce robiť prospešné aktivity pre svoje okolie,“ vyjadril sa miestny občan Hermanoviec nad Topľou.

Redakciu informoval predseda OZ Hoblik Maroš Kovaľ.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!