Kanonier FK Nižný Hrušov Michal Kotľár: Nechceme už hrať o záchranu!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Víťazstvá v ostatných dvoch stretnutiach katapultovali FK Nižný Hrušov na 4. miesto, navyše len so stratou troch bodov na vedúce trio. Pri výhre 3:0 nad MFK Stará Ľubovňa podržali opäť domácich ich dvaja najlepší strelci. Michal Kotľár trafil dvakrát a Marek Dobranský sa presadil raz.

Hráči FK Nižný Hrušov, povzbudení ziskom troch bodov v Kračúnovciach, chceli potvrdiť pohodu aj na vlastnom štadióne proti Starej Ľubovni. Pre naplnenie tohto cieľa bola v prvom polčase kľúčová akcia v 21. min. Domáci po zisku lopty okamžite prepli do ofenzívneho módu. Jakub Polačko vymyslel skvelú kolmicu na Michala Kotľára, ktorý si v plnej rýchlosti posadil na zem hosťujúceho brankára Gabriela Čupku a s elegantnou rutinou otvoril skóre do prázdnej brány.

Druhý gólový moment si na konto pripísal M. Kotľár po zmene strán. Jeho prvú strelu spoza šestnástky ešte hosťujúca obrana dokázala v 79. min. zblokovať, ale vzápätí prišiel pressing Hrušovčanov, ktorí po zisku lopty v okamihu preniesli ťažisko a natiahli šírku. Zvyšok akcie pripomínal situáciu, po akej Slovensko inkasovalo gól od Čechov, pretože, v podobnej situácii ako D. Greif, si so strieľanou prihrávkou A. Sabola neporadil ani gólman Starej Ľubovne a pre M. Kotľára nebolo problémom zakončiť do prázdnej brány. „V zápise o stretnutí síce vždy figurujú iba strelci, ale v N. Hrušove hráme tímovo a aj moje obidva góly padli predovšetkým vďaka skvelej práci mojich spoluhráčov. Pri prvom góle mi adresoval prihrávku s výborným načasovaním Kubo Polačko. V druhom polčase sme vďaka dôrazu získali loptu, rýchlo zakombinovali a po centri Adama Sabola som len bol v správny čas na správnom mieste,“ uviedol ofenzívny stredopoliar Michal Kotľár.

Domáci potvrdili víťazstvo v 90. min., kedy uzavrel účet stretnutia na 3:0 M. Dobranský. Zaujímavosťou je, že N. Hrušov v doterajšom priebehu nastrieľal štrnásť gólov a trinásť z nich si na konto pripísala dvojica M. Dobranský (7) – M. Kotľár (6). „S Marekom sa poznáme ešte z čias, keď sme hrali spolu vo Vranove. Dôležité je, že vieme, čo od seba môžeme očakávať a i vďaka tomu si na ihrisku futbalovo rozumieme. Ako útočník má skvelú intuíciu pri výbere správneho miesta a je nielen gólový, ale dokáže otvárať priestor a vytvárať príležitosti aj pre nás ostatných,“ reagoval M. Kotľár.

Nižný Hrušov si v úvodných dvoch domácich vystúpeniach pripísal proti Gerlachovu a Sabinovu stopercentnú bodovú bilanciu. Po prehre so Záhradným stála partia okolo kapitána Lukáša Paľuša pred výzvou, ako s týmto výsledkovým zaváhaním naloží. Reakcia mužstva bola fantastická – dve víťazstvá, navyše bez inkasovaného gólu! „V minulej, aj predminulej sezóne sme sa pohybovali na priečkach v spodnej polovici tabuľky, preto sme si povedali, že o záchranu už hrať nechceme. Po prehre so Záhradným sme si sami najlepšie uvedomovali, že sme nepodali výkon na hranici našich možností. Všetko je však o prístupe a o tom, ako sa k tomu postavíme. So Starou Ľubovňou to nebolo jednoduché stretnutie, pretože hostia mali mladých a behavých hráčov. Myslím si, že v konečnom účtovaní rozhodla naša motivácia. V šatni sme sa vyhecovali a išli za víťazstvom,“ zdôraznil M. Kotľár.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!