Kandidát na vranovského primátora Martin Buzáš: Dá sa to robiť aj inak

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

O post primátora mesta Vranov nad Topľou sa ako nezávislý kandidát uchádza súčasný poslanec mestského zastupiteľstva Martin Buzáš. Jeho volebným sloganom je „Pripravený na zmenu“.

Martin Buzáš pôsobil štyri roky ako poslanec Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou. Ako priznal, hoci sa snažil navrhovať riešenia, zo strany súčasného vedenia mesta mu chýbala väčšia vôľa načúvať jeho návrhom a tým pádom ich aj aplikovať v praxi. „Som presvedčený, že sa to dá robiť aj inak, ale nebolo mi to umožnené. Ako rodený Vranovčan som odhodlaný pracovať pre mesto a jeho občanov, aby bol Vranov dôstojným miestom pre život pre všetky skupiny obyvateľov,“ zdôraznil Martin Buzáš.

Po dôkladnom zvážení a podpore od najbližších, ale aj po rozhovoroch s kolegami z poslaneckých lavíc, sa rozhodol podať kandidatúru na primátora Vranova nad Topľou. Kandidovať bude ako nezávislý bez podpory politických strán. „Považujem sa za bežného človeka, ktorý chce robiť politiku pre ľudí v tomto meste. Som rád, že za mnou stoja ľudia, ktorým taktiež záleží na tom, aby sa Vranov rozvíjal,“ uviedol M. Buzáš.

Za kľúčovú považuje koncepčnosť, ktorá mu doteraz chýbala najviac. Z tém zdôraznil predovšetkým parkovanie, odpadové hospodárstvo, zeleň, podmienky na rozvoj bývania. Za dôležité považuje, aby riešenia boli efektívne a v súlade s konceptom moderného mesta postaveného na inteligentných inováciách. „Chýba mi koncepčnosť. Našiel som a navrhol som napr. miesta, kde by sme mohli vytvoriť priestor pre individuálnu bytovú výstavbu, ale chýbala ochota túto tému rozvíjať, preto stagnovala,“ pripomenul M. Buzáš.

Konkrétne body programu chce komunikovať a predstaviť postupne, napr. aj prostredníctvom svojej facebookovej stránky. V prípade zvolenia však sľúbil zmeniť prístup zamestnancov mestského úradu. „Chcem, aby ľudia, ktorí pracujú na mestskom úrade, boli bližšie k občanom mesta, aby sme boli občanom viac k dispozícii,“ reagoval M. Buzáš.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!