Kam na futbal? Vranovské tímy čakajú atraktívni súperi

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Honor „šláger kola“ si určite zaslúžia zápasy Lipany – Vranov a Kračúnovce – Bystré. Zaujímavé konfrontácie sa však očakávajú aj na ďalších futbalových štadiónoch. Napr. do Soli zavíta najbližší pohárový súper Vranovčanov. 

III. liga, Východ

6. kolo – 28. august 2021 o 17.00 hod.

ŠK Odeva Lipany – MFK Vranov

Tento zápas ani špeciálnu pozvánku nepotrebuje. Renomé obidvoch súperov, ich futbalová rivalita a výkony v tejto sezóne sú dostatočnou garanciou výborného futbalu.

Vranov po výbornom výkone v Slovnaft Cupe proti Trebišovu hodil domácim rukavicu! Lipany v tejto sezóne nastrieľali v troch domácich zápasoch 22 gólov, pričom zdolali aj Prešov 3:1. Pre fanúšikov štatistík doplníme, že Odeva na vlastnom trávniku prehrala naposledy v III. lige v októbri 2017, keď podľahla 0:2 Stropkovu.

IV. liga, SEVER

6. kolo – 29. august 2021 o 16.00 hod.

FK Soľ – MŠK Spartak Medzilaborce

Soľ je doma v tejto sezóne stopercentná a zverenci trénera Radoslava Homoľu nebudú chcieť túto sériu prerušiť. Medzilaborce patria síce medzi etablovaných účastníkov IV. ligy, ale v tejto sezóne vonku veľa vody nenamútili. V Starej Ľubovni prehrali 1:4 a Kežmarku dokonca 0:6.

Medzilaborčanom sa však darí v Slovnaft Cupe. V predkole vyhrali v Jasenove 2:1, následne postúpili po výhre 2:0 nad Belou nad Cirochou a teraz v stredu prešli po penaltovom rozstrele cez Pavlovce nad Uhom. A práve víkendový súper Soli privíta v pohári doma 22. septembra o 15.30 hod. MFK Vranov!

FC Pivovar Veľký Šariš – FK Nižný Hrušov

Obidvaja súperi bojovali v minulej sezóne bok po boku o udržanie sa v súťaži. V aktuálnom súťažnom ročníku sa viac darí Veľkému Šarišu, ktorý však naposledy prehral doma prekvapujúco s Demjatou, ktorej práve N. Hrušov naložil päťku. Chuť si však jeho hráči urobili naposledy ziskom troch bodov v Záhradnom. Dodáme, že „Pivovarníci“ vytrápili v Slovnaft Cupe Lipany. Hostia sa k postupu po výsledku 3:2 prepracovali aj vďaka dvom premeneným pokutovým kopom.

Nižný Hrušov zatiaľ vonku v troch dueloch nezískal ešte ani bod a ani vysoko pasívne skóre 2:10 nie je ideálnou vizitkou. O to viac by sa Hrušovčania potrebovali chytiť dobrým výkonom a hlavne úspešným výsledkom.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská

3. kolo – 29. august 2021 16.00 hod.:

FK Vechec – TJ Jasenov

Vechec čaká ďalší náročný domáci duel, tentokrát proti Jasenovu, no nováčik súťaže si už dokázal, že vyrovnanú partiu dokáže hrať v tejto súťaži s každým. Jeho hráči sú zápas od zápasu skúsenejší a to im dáva nádej na dobrý výsledok i proti papierovému favoritovi.

OFK Hencovce – F.O. Ajax Pakostov

Hencovce sa budú určite chcieť viezť ďalej na víťaznej vlne a Pakostov, ktorý ešte neinkasoval a na šesť bodov mu stačili dva góly, bude nepríjemným súperom.

TJ Družstevník Dlhé nad Cirochou – FK Žipov-Čierne o.z.

V súboji tímov, ktoré ešte zatiaľ nebodovali, budú chcieť nulu na svojom konte zmazať nováčik z Dlhého nad Cirochou, aj Žipov-Čierne. Ak by bolo toto stretnutie v ponuke stávkových kancelárií, bolo by celkom zaujímavé pozrieť si, ako by tipujúci rozdelili svoje tipy medzi túto dvojicu.

FK Tatran Zámutov – FK Kamenica nad Cirochou

Bod z Bystrého má svoju cenu! Fanúšikov do Zámutova určite pritiahne nielen aktuálna forma zverencov trénera Petra Mražika, ale aj skutočnosť, že lídrami Kamenice sú hrajúce legendy vranovského futbalu Roman Lazúr a Peter Šamo.

OFK Tatran Kračúnovce – OFK Tatran Bystré

Z piatoligového programu bude určite najviac pozornosti pútať zápas Kračúnoviec s Bystrým. Exštvrtoligista sa nebude chcieť ohrievať v V. lige príliš dlho, no ambiciózne Bystré bude súperom ťažkého futbalového kalibru.

VI. liga, ObFZ Vranov

3. kolo – 29. august 2021 o 16.00 hod.:

FK Tatran Zámutov B – OFK Sečovská Polianka (28. august, 15.00 hod.)

OFK Dlhé Klčovo – POD ŠIBENOU ROMA

OcFK Kamenná Poruba – ŠK Roma Zámutov

FK Javorina Rudlov – TJ Družstevník Tovarné

ŠK Sačurov – FK Sedliská

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!