Kabína FK Soľ venovala víťazstvo spoluhráčovi k jeho životnému prestupu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Osem. To je počet zápasov, ktorý čakali hráči FK Soľ na siedme víťazstvo v sezóne. Proti FK Demjata nehrala partia okolo kapitána Michala Hajníka iba o tri dôležité body, ale aj pre Jakuba Dvorjaka. Jeden z lídrov tímu sa v sobotu oženil a kabína mu chcela k životnému prestupu zablahoželať výhrou.

V Soli sa tešili pred 22. kolom naposledy z víťazstva 17. októbra, keď jej hráči vyhrali v Belej nad Cirochou 2:1. Odvtedy uhrali iba dve remízy, jednu v jeseni, jednu v jari. V klube si všetci uvedomovali, že ďalšie zaváhanie by skomplikovalo mužstvu po jeseni pokojnú pozíciu a tomu sa chceli vyhnúť. Imperatív bol teda jasný – v šesťbodovom zápase zdolať FK Demjata. „Ani v jednom z našich jarných vystúpení sme neboli horším tímom. Každému zo súperov sme boli minimálne vyrovnaným partnerom, no zrádzala nás efektivita v koncovke. Zápasy sme aj mali dobre rozohrané, ale strácali sme ich, ako napr. v závere s Gerlachovom a najmä v Ľuboticiach. Na pohode to nepridávalo nikomu! Všetci sme si uvedomovali, že potrebujeme bodovať naplno a proti Demjate sme nastupovali s jediným cieľom – prekonať tento neúspešný výsledkový blok,“ uviedol tréner FK Soľ Radoslav Homoľa.

Soľ potiahla sila kolektívu

Prvý dôležitý krok urobila Soľ už v 8. min., kedy otvoril skóre Jakub Bandoľa. Keď v 37. min. zvýšil na 2:0 Jozef Zubko, mohlo sa zdať, že domáci majú zápas pod kontrolou a to i napriek tomu, že ešte dve veľmi dobré príležitosti nevyužili. V 40. min. však Matúš Sakala „zmaril vo vlastnom pokutovom území jasnú gólovú príležitosť držaním súpera za dres“, hlavný rozhodca Oliver Šuba ho vylúčil a Martin Luterančík z pokutového kopu znížil. Na drámu po zmene strán teda bolo zarobené, ale hráči Soli sa víťazného lana nepustili a duel dotiahli do zdarného konca. „Do zápasu sme vstupovali s tým, že chceme aktívne tlačiť na súpera a hrať ofenzívne. To sa nám podarilo, pretože sme viedli 2:0. Po inkasovanom góle a vylúčení sme si v šatni povedali, že aj v desiatich sa dá hrať, že vo futbale to nie je neriešiteľná situácia. Hoci sme už nemali toľko šancí, dôležité bolo, že sme hostí držali na dištanc. Druhý polčas sme si museli odbojovať, aby sme si víťazstvo zaslúžili, preto som rád, že to nakoniec vyšlo,“ zdôraznil R. Homoľa.

Ukončená séria

FK Soľ sa v minulej sezóne zachránila v poslednom kole. Nikto v klube podobný scenár v aktuálnom súťažnom ročníku dopustiť nechcel. Šťastena však dokáže byť poriadne vrtkavá a futbal natvrdo krutý. Kým jeden dá gól aj „z bufetu“, iný sa na neho napracuje ako v pracovnom tábore. Zverenci trénera R. Homoľu ostali trpezliví a dočkali sa. „Tak dlhá séria bez víťazstva nikoho z nás netešila, no nestranný fanúšik hráčom nedostatok chcenia a ochoty bojovať vyčítať nemohol. Vedeli sme však, že ak vyladíme detaily, ktoré nás stáli body, musí sa to raz otočiť v náš prospech. Dnes to nebolo jednoduché, ale hráči dali do hry srdce. Verím, že týmto zápasom z nich opadne napätie a pomôže im to k tomu, aby hrali vo zvyšku sezóny s väčšou ľahkosťou,“ dodal R. Homoľa.

IV. liga, Sever – 22. kolo

FK Soľ – FK Demjata 2:1 (2:1)

Góly: 8. Bandoľa, 37. Zubko – 41. Luterančík z 11 m.

ČK: 40. Matúš Sakala.

Zostava FK Soľ: Petro – Kertis, Matúš Sakala, Zubko, Miroslav Sakala (8. Keresteš, 73. Hreha), S. Dvorjak, Hajník, Bandoľa (82. Demčák), Ihnát, Matta, Šimurda (82. Halas).

1. MFK Kežmarok – FK Nižný Hrušov 4:0 (4:0)

Góly: 3. Ferejčák, 6. Fejerčák, 17. Pirhala, 45. Pirhala.

Zostava FK N. Hrušov: Klamár – Biž (46. Horský), A. Veliký (61. Vasiľ), Pačuta, Paľuš, Begala, Orosi, Palko, Sabol, Kotľár, Varga.

Ostatné výsledky: Marhaň – Gerlachov, Sabinov – Župčany 2:0, Bardejovská Nová Ves – Medzilaborce 3:0, Belá nad Cirochou – Záhradné 3:2, Veľký Šariš – Stará Ľubovňa 1:3.

 

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – 22. kolo 

FK Tatran Zámutov – FK Žipov-Čierne o.z. 0:0

Zostava FK Tatran Zámutov: Balint – Hrivňák, Orosi, Mikča, Biž, Ihnát, Ovšák (84. Béreš), Soták (63. Sivák), Babinský (72. Vidlička), Ladomerský, Kolník (63. Frištik).

Zostava FK Žipov-Čierne o.z.: Verčimák – Matta (84. Glod), Ocilka, Novotný, K. Cigán, Gordan, M. Čabala, Žipaj, Z. Cigán, M. Cigán (67. S. Čabala), Dvorjak (79. Sirotiak).

OFK Agrifop Stakčín – OFK Tatran Bystré 1:5 (1:2)

Góly: 14. Suško – 24. Žipaj, 26. Tkáč, 58. Lupčo z 11 m, L. Pivovarník, Žipaj.

Zostava OFK Tatran Bystré: Paluba – J. Pivovarník, M. Hatala, L. Pivovarník, Matkobiš, Komár, Lupčo, Turcovský, Tkáč, Ľ. Jankovič, Žipaj.

OFK Hencovce – TJ Jasenov 1:4 (0:1)

Góly: 81. Maľár – 40. Chalupka, 49. Matta, 52. Benec, 79. Horvát.

Zostava OFK Hencovce: Soták – Kmec, O. Venceľ, Mikita, Fečo, Otrošina, M. Dzurina, Zubko, Hudák, Kos, Maľár.

FK Vechec – ŠK Slávia Lackovce 5:2 (3:1)

Góly: 16. Husivarga z 11 m, 25. Feško, 45. Hric, 51. Hric, 58. Hanusin – 37. Harakaľ, 87. Škumanič.

Zostava FK Vechec: Petro – Kopčo, Husivarga, Uhlík, Talian, Baran (78. Habina), J. Adam, Sejka (57. Hanusin), Feško, Hric (64. Mitrišin), Dindák.

Ostatné výsledky: Dlhé nad Cirochou – Pakostov 1:1, Kračúnovce – Kamenica nad Cirochou 2:0, Ptičie – Borov 3:2.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!