Vranov nad Topľou: Kabelku pre Z. Čaputovú vyrobili v dielňach SOŠD

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prezidentka Zuzana Čaputová počas druhého dňa úradovania na východnom Slovensku navštívila krajské mesto Prešov. Pri tejto príležitosti jej predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský odovzdal darček, ktorý jej vyrobili v dielňach Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou.

V Strednej odbornej škole drevárskej vo Vranove nad Topľou dokázali vždy vkusne spojiť remeslo, drevo a módu. Určite mnohí muži dnes majú doma drevené motýliky, ktoré vyrobili študenti SOŠD.


Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila Prešov.

Svoju kreativitu mohli posunúť ešte ďalej vďaka modernizácii strojového parku, do ktorého pribudlo moderné laserové zariadenie na vyrezávanie a gravírovanie dreva, plastov aj kovov. Jedným z prvých výrobkov vyrobených na tomto zariadení bol nový módny hit – trendová letná kabelka. A nie hocijaká, ale drevená. „Keď sme je u nás zhruba pred rokom vyrobili, netušili sme vtedy, kto bude jej šťastným majiteľom. A ak je niečo nové, originálne a mimoriadne, musí to predsa vyskúšať ako prvá… prvá dáma našej republiky…“ citujeme zo statusu na facebookovej stránke Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou.


V SOŠD dokázali vždy vkusne spojiť remeslo, drevo a módu.

Počas oficiálnej návštevy prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej v Prešove jej tento výrobok SOŠ drevárskej daroval predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. „Je veľmi sympatické, že predseda PSK uprednostňuje oficiálne dary, ktoré vyrobili študenti, alebo zamestnanci organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK, čím poukazuje na to, že v našom kraji žijú a tvoria šikovní mladí ľudia. Naša kabelka tak putuje do zbierky oficiálnych darov prezidentov SR. A možno ju aj uvidíme niekedy priamo v rukách pani prezidentky – možno aj na návšteve Vranova, či priamo našej školy… Nech teda tento dizajnový kúsok z dielne našej školy robí radosť pani prezidentke, alebo jej okoliu. Nám týmto radosť určite urobila,“ uvádza sa v statuse SOŠD.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!