K obratu Vranova v nadstavenom čase zavelil hráč s hodnotou 400 000 eur!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hráči MFK Vranov si dopriali dokonalú drámu aj na pôde OFK – SIM Raslavice. Rovnako, ako v Krompachoch, aj teraz rozhodli o svojom víťazstve v nadstavenom čase, kedy gólovo udrela „zimná“ posila Samuel Szabó.

MFK Vranov kráča od jednej futbalovej drámy k druhej. Diváci sa na zápasoch zverencov trénera Romana Lazúra rozhodne nenudia a výnimkou nebol ani duel s nováčikom z Raslavíc. V jeseni vyhrali Vranovčania doma hladko 7:2, no v odvete výprava hostí podobne ľahký priebeh neočakávala. „Ak si niekto myslel, že na ihriskách tímov z druhej polovice tabuľky sa bude vyhrávať ľahko, tak viaceré doterajšie jarné výsledky sú dôkazom toho, že tomu tak nebude. Vedeli sme, že ani nás v nedeľu nič jednoduché nečaká, čo sa potvrdilo aj kvôli tomu, že sa opäť opakoval scenár, kedy sme si vypracovali veľa dobrých príležitostí, ale nedokážeme z nich skórovať vo fáze, aby sme si urobili zápas ľahším. Potom nás to stojí väčšiu pohodu v hlavách, aj na kopačkách. Chlapcov však chcem pochváliť, že do posledných sekúnd išli za víťazstvom a nakoniec výsledok otočili v náš prospech,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Vranovský scenár skomplikovala za nerozhodného stavu situácia päť minút po zmene strán. Jakub Straka si totiž strelil nešťastného vlastenca, keď reagujúc na center poslal loptu z hranice šestnástky „exkluzívne“ ponad Emila Sudimáka. Tento moment však hráčmi MFK otriasol len na chvíľu, pretože už v 58. min. zariadil vyrovnanie dôrazný Erik Burcák. „Gól v našej sieti padol po ojedinelom útoku z ľavej strany a centri. Keby chcel Kubo Straka rovnako zakončiť, ako sa mu to podarilo do vlastnej siete, na súperovu bránu, len ťažko by to napodobnil… Takéto momenty však k futbalu patria a dôležité bolo, že po krátkom šoku sme sa veľmi rýchlo zmobilizovali. Ďalej sme na súpera tlačili, vyrovnali sme a z našej aktivitu nakoniec vyplynula aj červená karta pre súperovho hráča,“ vysvetľoval R. Lazúr.

Vranovčania si finále nechali na úplný záver. Gólové parametre mal už priamy kop Ivana Tsyupu, ktorý ešte Adam Mikluš spod spojnice vytiahol, ale po následnom rohovom kope Lukáša Kulicha si otvoril strelecký účet v novom drese Samuel Szabó, ktorý potrestal nedôrazné bránenie domácich v malom vápne. „Na lavičke sme si mysleli, že gólom skončí už priamy kop Ivana Tsyupu, ktorý potvrdil výbornú kopaciu techniku. Po centri Lukáša Kulicha bolo v boxe veľa ľudí, no na naše šťastie si loptu našiel Samo Szabó, od ktorého očakávame, že sa bude presadzovať práve v takýchto situáciách,“ pripomenul R. Lazúr.

Novým menom v zostave Romana Lazúra bol ukrajinský legionár Ivan Tsyupa. V dorasteneckom veku pôsobil v Šachtare Doneck. V roku 2018 bola, podľa webu transfermarket.com, jeho trhová cena 400 000 eur! Skúsenosti v II. ukrajinskej lige zbieral v drese Volyn Lutsk a do Vranova prišiel z Karpaty Ľvov. Dodám, že v MFK už pôsobí jeho krajan – 18-ročný brankár Vladyslav Havrylenko, ktorý bude k dispozícii trénerovi Dušanovi Durkajovi v staršom doraste. „Úprimne poviem, že toľko telefonátov sme v klube s manažérmi hráčov ešte neabsolvovali. Myslel som si, že predchádzajúce obdobie bolo náročné, ale posledné týždne ho prekonali. O to viac som rád, že sa nám podarilo získať Ivana, ktorý hral na Ukrajine II. ligu a na jeho výkonnosti to je vidieť. Jeho typickým postom je ľavý obranca, pričom v krajnej vertikále má veľmi dobrý ťah na bránu s kvalitným centrom, čo nám otvára nové a ďalšie možnosti v zostave, či v samotnom zápase,“ uviedol R. Lazúr.

MFK Vranov v jari doma ešte nevyhral a najbližšie privíta ŠK Odeva Lipany. Niet pochýb, že vo veľkonočnej atmosfére budú hráčov na hracej ploche motivovať a inšpirovať zaplnené tribúny. „Do zápasu s Lipanami pôjdeme s rovnakým nastavením, ako do ostatných duelov, teda s cieľom vyhrať. Pohodu si treba vytvoriť v kabíne a na ihrisku, preto hľadám aj rôzne zábavné „funny“ súťaže a zakončenia, aby sa hráči zbavili až prehnanej nervozity a zodpovednosti. Som presvedčený, že šance si vypracujeme, len ich musíme premieňať a vtedy sa dostaví aj dobrý výsledok,“ dodal R. Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!