Juniori Vranova vyhrali kvalitne obsadený Winter Challenge U-20

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbaloví juniori HMHK bauska. Vranov vyhrali kvalitne obsadený Winter Challenge U-20. V konkurencii extraligových tímov zo Spišskej Belej, Zvolena a Martina ani jedno zo šiestich stretnutí neprehrali. Turnaj odohrali v rámci trojdňového sústredenia v Žiline.

Kým v lete našli hokejbalové talenty HMHK bauska. Vranov počas sústredenia tréningové zázemie v Plzni, v príprave na jarnú časť vycestovali do Žiliny, kde je jediná komerčne využívaná krytá hokejbalová hala na Slovensku. Sústredenie absolvovali aj vranovskí dorastenci, ktorí, okrem iného, odohrali tri stretnutia s rovesníkmi z Martina.

Juniori sa predstavili na kvalitne obsadenom Winter Challenge U-20. Keď tréner Branislav Štefan začal oslovovať súperov, proti ktorým by si mohli v rámci sústredenia v Žiline zahrať, nakoniec z jeho komunikácie s ostatnými trénermi vzišla myšlienka zorganizovať turnaj. Hoci nápad sa zrodil spontánne, ukázalo sa, že má opodstatnenie a zaujímavý potenciál, čo sú dostatočne pevné základy pre to, aby z tohto pilotného ročníka vznikla do budúcnosti tradícia. „Nedávno hrala naša reprezentačná osemnástka a dvadsiatka s Čechmi a mohli sme vidieť rozdiel, ktorý bol v náš neprospech. Myslím si, že i takéto akcie ako Winter Challenge môžu chlapcom pomôcť vyhrať sa a posúvať. Oslovili sme všetky extraligové kluby, boli sme dohodnutí aj s jedným tímom z Česka, ktorý sa na poslednú chvíľu ospravedlnil, preto verím, že v ďalších rokoch sa nám tento pilotný projekt podarí rozšíriť nielen o naše slovenské mužstvá, ale aj o zahraničné celky,“ uviedol tréner juniorov HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan.

Všetky tímy sa počas dvoch dní stretli navzájom dvakrát. Hralo sa 2 x 15 minút. Vranovčania zo šiestich stretnutí tri vyhrali a tri remizovali. So ziskom deviatich bodov skončili nielenže prví, ale za najlepšieho brankára bol vyhodnotený Šimon Cmar a najlepším strelcom sa stal 6-gólový Matej Džamba. „To, že sme vyhrali turnaj, a dokonca bez prehry, nás teší, ale nebolo to cieľom. Skôr si vážim, že sme v troch stretnutiach prehrávali a dokázali sme priebeh otočiť. Miestami mi prišlo, že zápasy mali vyššiu úroveň, ako v Extralige. Keďže je teraz „hluché“ obdobie, chlapci si to na ihrisku užívali a hrali vo vysokom nasadení,“ zdôraznil B. Štefan.

Prípravné súboje slúžia predovšetkým na to, aby sa hráči konfrontovali s rôznymi situáciami, ktoré budú potrebovať v majstrovských zápasoch o body zvládnuť konštruktívne, pokiaľ chcú byť úspešní. B. Štefan pripomenul, že hráči sú aktuálne v kondičnej príprave, preto ich principiálne taktickými pokynmi nezaťažoval. „Skôr sme sa zamerali na iné detaily. Snažil som sa nasimulovať situácie, kde som videl u hráčov rezervy. Napr. do obrannej dvojice som dal dvoch hráčov, ktorí na ihrisku komunikujú pomenej. Teraz sa nemohli oprieť o komunikatívnejšieho parťáka a museli to zvládnuť sami,“ vysvetľoval B. Štefan.

Výsledky HMHK bauska. Vranov:

Vranov – Medokýš Martin 2:1 a 2:1
Góly:
Kundrát (Andrejčik), Adámek (Andrejčik, Cifranič).
Góly: Džamba (Pivovrník), Pivovarník (Ladomirják).

Vranov – ŠK Bukovinka Zvolen 5:5 a 3:2
Góly:
Džamba (Andrejčik, Fekete), Kundrát (Cifranič), Džamba (Andrejčik, Marcinčák), Adámek (Džamba), Džamba (Ladomirják).
Góly: Kundrát (Džamba), Cifranič (Dzurinová), Džamba (Andrejčik).

Vranov – MŠK Spišská Belá 3:3 a 1:1
Góly:
Cifranič, Džamba (Andrejčik), Kundrát (Pivovarník).
Gól: Andrejčik (Cifranič).

Zostava HMHK bauska. Vranov: Cmar – Fekete, Marcinčák, Dzurinová, Cifranič- Kundrát, Andrejčík, Džamba, Pivovarník, Adámek, Ladomirják, Piško, Molitoris.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!