Jána Kriváka presviedčal k návratu na slovenské trávniky aj Ján Kozák

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FOTO: Instagram FC Košice

Obranca Ján Krivák sa po dva a pol roku vracia na slovenské trávniky. V novej sezóne bude obliekať dres FC Košice.

Odchovanec vranovského futbalu Ján Krivák podpísal v zime 2020 kontrakt na 2,5 roka so severomacedónskym tímom KF Shkëndija. V jeho drese získal domáci titul a zahral si aj v európskych súťažiach. V pamäti nielen slovenských fanúšikov určite najviac zarezonoval duel Európskej ligy proti Tottenhamu Hotspur.

Po skončení sezóny, v ktorej KF Shkëndija skončila na 3. mieste, čo jej zaručilo účasť v Európskej konferenčnej lige, sa však Ján Krivák rozhodol zmeniť pôsobisko. „Zo Severného Macedónska si odnášam len pozitívne spomienky. V Shkëndiji som niečo odohral, vyskúšal som si pohárovú Európu, ale cítil som to tak, že prišiel čas na zmenu. Hoci v klube mali záujem o predĺženie zmluvy, pochopili, že chcem tráviť viac času s rodinou a rozišli sme sa len a len v dobrom,“ uviedol Ján Krivák.

Ponúk mal J. Krivák viacero. Z Poľska, aj z vzdialenejších zahraničných destinácií. Nakoniec padla jeho voľba na FC Košice. Podiel na tom mal aj bývalý tréner národného výberu Ján Kozák, ktorý mu dal v prípravnom zápase proti Švédsku príležitosť obliecť reprezentačný dres. „Športový manažér Pavol Turczyk ma kontaktoval už v zime, ale vtedy som bol pod zmluvou a rozmýšľal som aj nad tým, že by som ostal v zahraničí. Po skončení sezóny však prišiel za mnou aj s Jánom Kozákom. Vysvetlili mi ako funguje klub, predstavili mi zázemie, ambície a aj to ma presvedčilo, že Košice sú správnou voľbou,“ zdôraznil J. Krivák.

Zmluvu s FC Košice podpísal na tri roky. Ako je známe, na lavičku druholigistu zasadol tréner Anton Šoltis, mužstvo hrá na novom štadióne a hlavne má tie najvyššie ambície, teda postup do Fortunaligy. „Pri rozhodovaní sa som bral ohľad aj na rodinku. Keďže bývame medzi Košicami a Prešovom, na štadión to mám naozaj blízko. Možno by niekto povedal, že prestup do aktuálne druholigového klubu by mohol byť krokom späť, ale ja som presvedčený o opaku. Na futbal máme vytvorené skvelé podmienky, všetci v klube žijú pre postup do Fortunaligy, preto sa teším na novú futbalovú výzvu, ktorou je pomôcť Košiciam vrátiť sa do najvyššej súťaže,“ reagoval J. Krivák.

V Košiciach mali pri angažovaní J. Kriváka jasno. Do tímu by mal priniesť kvalitu podporenú skúsenosťami. „Ak sčítame všetky zápasy v zahraničných súťažiach a k tomu pripočítame duely za Podbrezovú vo Fortuna lige, dostaneme 168 štartov v najvyšších ligách a k tomu aj 6 súbojov v predkolách Ligy majstrov, Európskej ligy a Európskej konferenčnej ligy vo farbách Škendije. Za riekou Moravou hral Ján za Karvinú. Johny, vitaj v FC Košice!“ citujeme z instagramového profilu FC Košice.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!