Na predsedu ZMOS-u je nominovaný aj starosta Nižného Hrušova Ján Fenčák

  • Obce
  • Dátum: 25.04.2023
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Kandidátom na predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) je aj predseda Združenia miest a obcí vranovského regiónu (ZMOVR) a starosta obce Nižný Hrušov Ján Fenčák. Primátori a starostovia si zvolia „prvého muža“ samosprávnej stavovskej organizácie na sneme, ktorý sa bude konať 23. a 24. mája 2023.

Ako informuje Združenie miest a obcí Slovenska na svojej webovej stránke, kandidatúru troch primátorov a piatich starostov, ktorí sa budú uchádzať o pozíciu predsedu ZMOS-u, schválili členovia Rady ZMOS na svojom ostatnom zasadnutí. Rokovaniu rady predchádzali regionálne snemy 62 regionálnych združení miest a obcí, ktoré sa konali postupne od začiatku tohto roka.

Traja primátori

Medzi kandidátmi sú traja primátori – súčasný predseda ZMOS-u a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, podpredseda Komory miest ZMOS a primátor Partizánskeho Jozef Božik a primátor Novej Dubnice Peter Marušinec.

Piati starostovia

Za radu starostov sa o pozíciu predsedu uchádza starosta obce Ratkovce Martin Červenka, starosta obce Zborov nad Bystricou Juraj Hlavatý, starostka obce Spišské Tomášovce Zuzana Nebusová a starosta obce Oravská Polhora Michal Strnál. Starostu Nižného Hrušova Jána Fenčáka navrhlo Združenie miesta a obcí Sobraneckého regiónu. Nominovaný bol aj súčasný prvý podpredseda ZMOS-u a starosta obce Košeca Radomír Brtáň, ktorý sa však kandidatúry vzdal.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!