Jakub Babjačok vyučoval proti Stropkovu inštinkt ofenzívneho predátora

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Najvyššia regionálna dorastenecká súťaž na východnom Slovensku ide do finále. O titul si to rozdajú Slavoj Trebišov, MFK Vranov a MŠK Tesla Stropkov. Práve vzájomný súboj Vranovčanov a Stropkovčanov pútal počas víkendu najväčšiu pozornosť.

Pri minimálnych rozdieloch sa bude na konci súťaže počítať nielen každý bod, ale rozdielovú úlohu môžu zohrať i vzájomné zápasy. Keďže v jeseni vyhral doma Stropkov 2:1, Vranov hral nielen o tri body, ale aj o dorovnanie víťaznej bilancie.

Zverenci trénera Dušana Durkaja vstúpili do stretnutia s odhodlaním nakloniť misky váh na svoju stranu, čím skôr. Podarilo sa im to už po štyroch minútach hry. Zodpovednosť vzal na seba útočník Jakub Babjačok. Ponúknutý priestor v obrannej línii súpera využil bez váhania, a nebolo to v tomto stretnutí poslednýkrát, kedy v priamom prenose predviedol demonštráciu inštinktu ofenzívneho predátora. „V šatni sme si povedali, že ideme od začiatku naplno. Potrebovali sme vyhrať, preto sme chceli dostať zápas pod kontrolu hneď od úvodu. Pri mojom prvom góle sa obrancovia súpera nedohodli. Ak sa útočníkovi otvorí priestor, ako to bolo v tomto prípade, očakáva sa od neho, že ho využije. Som rád, že sa mi to podarilo. Myslím si, že aj naša radosť po góle ukázala, aký dôležitý bol pre nás tento zápas,“ reagoval útočník MFK Vranov Jakub Babjačok.

Hostia z MŠK Tesla Stropkov postupne našli pod nohami pevnú pôdu aj vďaka dvom výborne zvládnutým kontrám. Blafák Miroslava Halušku a hlavne chladnokrvné prehodenie domáceho brankára v podaní Olivera Reitera boli bleskom z jasného neba. Domácich tieto momenty na chvíľu schladili, ale v polčasovej prestávke sa futbalový motor MFK nakopol opäť. „Inkasované dva góly nikoho nepotešia, ale my sme si uvedomovali, o čo hráme, preto sme sa cez prestávku rýchlo otriasli. Verili sme, že je v našich silách výsledok otočiť a s týmto cieľom sme aj do druhého polčasu nastupovali,“ uviedol J. Babjačok.

Misia sa nakoniec podarila. V 75. min. dotlačil loptu do siete po skrumáži Patrik Roháč. Priznať však treba aj to, že predtým vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány domáci Martin Kolesár a desať minút pred koncom trafil žrď Miroslav Haluška. Za stavu 2:2 prišlo finále v nadstavenom čase. V hlavnej úlohe sa opäť predviedol autor prvého gólu Vranova. Keď sa zdalo, že Stropkovčania skrotili rýchlu kontru súpera, vzal Jakub Babjačok loptu vlastnému spoluhráčovi pri jeho driblingu, naviedol si ju a uložil k žrdi. „Spoluhráč ešte skúšal urobiť kľučku, zaseknúť loptu, ktorá mu však trošku ušla. Vtedy som stál medzi ním a súperovým obrancom, preto som ju prebral. Bol to okamih, kedy som sa musel rozhodnúť. V tej chvíli sa mi otváral zaujímavý voľný priestor, ktorý som chcel využiť na to, aby som z tohto momentu prekvapenia vyťažil maximum,“ vysvetľoval J. Babjačok.

Na partiu okolo kapitána Marka Demčáka čaká cez víkend ďalší šláger. V nedeľu sa predstavia na ihrisku lídra z Trebišova, na ktorý strácajú tri body. „Aj do tohto zápasu pôjdeme víťazne naladení. Víťazstvo so Stropkovom nám určite pomohlo. Vyhrali sme, otočili sme nepriaznivý výsledok, po zápase sme si užili pozitívnu emóciu a na tom všetko chceme stavať aj v Trebišove,“ zdôraznil J. Babjačok.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!