JAKO V. liga: Zámutov lídrom, zápas Belá – ŽIPOV-ČIERNE sa nedohral

Zámutov – S. Polianka 3:2 (3:2)

Prvý polčas sa niesol v znamení paradoxov. Hoci úvod stretnutia domácim herne nevyšiel podľa ich predstáv, komfortne išli do dvojgólového vedenia, ktoré zariadili v 11. min. Sivák a v 14. min. Frištik. Naopak vo fáze, kedy sa Zámutovčania začali dostávať do tempa, udreli po chybách v ich obrane súpera hostia. V 23. min. znížil Nemčík a v 32. min. vyrovnal Hvozdík. Z prvého polčasu to však nebolo všetko. V 45. min. sa krídelnou akciou predviedol Sivák a po jeho centri skóroval Babinský.

Po zmene strán sa gólostroj zastavil. Domáci mali síce priebeh pod kontrolou, percentuálne mali častejšie loptu na kopačkách, no zásadné šance si nevypracovali. Sečovská Polianka sa snažila reagovať štandardkami, ale tie si Zámutovčania postrážili.

Góly: 11. Sivák, 14. Frištik, 45. Babinský – 23. Nemčík, 32. Hvozdík.

Zostava Zámutov: Čeklovský – Hrivňák, Mezej (68. Biž), Feri, Béreš, Sivák, Ovšák, Ihnát, Kovalík (87. Mikloš), Frištik, Babinský (90. Mikula).

Zostava S. Polianka: Gavla – Nosek, Goda, Vaňo, Hirko, Urban, Barila (66. Mazar), Janok (46. Chromý), Otrošina, Hvozdík, Nemčík.

Stakčín – Bystré 2:0 (1:0)

Víťazná séria Bystrého, vrátane minulej sezóny, sa skončila v Stakčíne. Hostia sa nielenže vracali s prázdnymi rukami, čo sa týka bodov, ale minimálne v najbližšom stretnutí nebudú môcť počítať ani s vylúčenými Ľ. Jankovičom a Tkáčom.

Góly: 2. Iskajc, 79. Holovka.

ČK: 66. Ľ. Jankovič (po 2 ŽK), 88. Tkáč.

Zostava Bystré: Paluba – Jankovič, Feč, Tabiš, Pivovarník, Maľár (80. Soták), Turcovský, Tkáč, Minár (60. Adam), Gaži (46. Žipaj), Kubánka.

Pakostov – Sačurov 4:0 (3:0)

Sačurovčania si v tomto stretnutí vypili kalich horkosti do dna. Hoci mali viac z hry, zo streleckej efektivity vyučoval Pakostov.

Už v 2. min. zahrával štandardnú situáciu Capko a Černák hlavičkoval tesne nad. No a potom prišiel gólový ohňostroj Hégera, ktorý nekompromisne trestal chyby v defenzíve hostí. Napriek tomu sa Sačurov nevzdával, Capko však po centri Štuňa zakončil nepresne a v 36. min. vyslal Capko jedovku, ktorú Ščerba zlikvidoval. Obraz hry sa príliš nezmenil ani po zmene strán – aktívny Capko najskôr minul a pri hlavičke Jenčka sa na opačnej strane vyznamenal Bereš. Hostia stavili po zmene strán na vabank  a v 83. min.  upravil na konečných 4:0 Ragan.

Góly: 8., 12. a 31. Héger, 84. Ragan.

Zostava Sačurov: Bereš – Kučma, Bereščík, Capko, Čerňák, Hreha, Hric, Boberský, D. Tokár (73. Vandžura), Orosi (64. Orosi), Štuň (79. Beľuš).

Lackovce – Hencovce 2:1 (1:1)

Fanúšikom sa oplatilo prísť na zápas včas, lebo sa im mohlo stať, že prvé dva góly nemuseli vidieť. Domáci trestali súpera už po dvoch minútach, kedy sa nechytateľným spôsobom presadil Kuľha. Hencovčania vyrovnali v 13. min. – rohový kop sklepol Samsely do päťky a T. Dzurina nedal brankárovi súpera šancu. V ďalšom priebehu T. Dzurina minul bránu, medzi žrde sa nevošla ani hlavička Sotáka a Kosa vychytal Cholp.

Lackovce rozhodli o troch bodoch v 73. min., keď Suchý ešte prvú strelu zneškodnil, ale proti Kuľhovej dorážke už nemal nárok zasiahnuť. Hostia síce v ostatných minútach mali územnú prevahu, proti defenzívnemu valu domácich sa však aj v dôsledku kúskovania hry nedostali do potrebného ofenzívneho tempa a hoci hrali s entuziazmom, vyrovnať sa im nepodarilo.

Góly: 2. a 73. Kuľha – 13. T. Dzurina.

Zostava Hencovce: Suchý – Kulman (46. Demčák), O. Venceľ, Mikita, Šimko, M. Dzurina, T. Dzurina (74. Kovaľ), Kos, Hudák, Samsely (82. Valčo), Soták (74. M. Venceľ).

Belá nad Cirochou – ŽIPOV-ČIERNE 2:0 – nedohrané

ŽIPOV-ČIERNE má za sebou zaujímavý futbalový víkend. Pôvodne mali hrať zverenci trénera Petra Gloda doma, ale keďže RÚVZ so sídlom vo Vranove nad Topľou nariadil odohrať stretnutie bez divákov, využilo vedenie klubu ponuku ŠTK VsFZ a navrhlo odohrať duel u súpera.

Hosťom vstup do stretnutia nevyšiel, keď v 21. min. prehrávali 0:2. Ešte v prvom polčase však mohlo byť vyrovnané. M. Cigán najskôr napodobnil Sterlinga zo záveru zápasu proti Lyonu a v druhom prípade ostala stáť lopta smerujúca do brány v kaluži vody. Práve dážď hral v ďalšom priebehu kľúčovú úlohu, pretože pre silnú prietrž mračien musel hlavný rozhodca zápas ukončiť.

Góly: 14. Svistun z 11 m, 21. Kudravý.

Zostava ŽIPOV-ČIERNE: Kmec – Fedor, Ocilka, K. Cigán, Orosi, Horvát, Žipaj, Boroš, Oráč, M. Cigán, Matta.