J. Bubnár dal na odporúčanie lekárov a v NR SR ako poslanec končí

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Jozef Bubnár sa vzdáva mandátu poslanca Národnej rady SR. Ako dôvod uviedol zdravotné problémy a nenávistné správanie, ktorými časť verejnosti konfrontovala aj jeho. Svoj odchod z parlamentných lavíc oznámil na sociálnej sieti.

Jozef Bubnár sa presadil na kandidátke OĽaNO, Nova, KÚ a Zmena. Do NR SR kandidoval už v roku 2012, kedy dostal 2 276 prednostných hlasov. V ostatných voľbách ich počet viac ako zdvojnásobil na 5 052. „Chlapec s jediným billboardom. „Kandidát bez tlačených letákov – kvôli láske k Zemeguli. Bezvýznamný malý Dávid bez praku, iba s úprimným úsmevom, nádejou a odhodlaním. A po dnešnej noci je sklonený na kolenách. Neoslavuje. To, že ste si ma spolu s hnutím OĽaNO zvolili za poslanca NR SR, verejného činiteľa, jedného zo 150 vyvolených, ktorí majú najbližšie roky riadiť našu zranenú krajinu, ma privádza nie k šampanskému, ale k hlbokej pokore. Ďakujem za neuveriteľných – vyše 5000 – preferenčných krúžkov. Nemám slov, odovzdávam sa teraz kompletne celý Najvyššiemu. Len On mi na takýto život môže dať ten pravý mandát,“ napísal vo svojom facebookovom profile v marci 2020 Jozef Bubnár.

V sobotu však oznámil, že životnú etapu – pôsobenie vo funkcii jedného zo 150 zákonodarcov – navždy uzatvára. Ako dodal, politiku počas pôsobenia v NR SR akoby ani vôbec nezažil. Dôvodom bola skutočnosť, že svet sa bezprecedentne zacyklil v jedinej spoločenskej téme – pandémia COVID-19 a všetky problémy s ňou spojené. Vo svojom statuse vymenoval tragické úmrtia, lockdowny, plné nemocnice, krachy firiem, núdzové stavy či odporúčania dať sa zaočkovať, ktoré vyústili u mnohých občanov do štrajkov, nepokojov a vzbúr. „Frustráciu miliónov jedincov z depresívnej reality si potom následne odskákali predovšetkým politici, vedci, či novinári. A ja som nebol výnimkou. Dve zastávky na urgentnom príjme v nemocnici počas júna a júla boli pre mňa finálnym znamením, že vyhrážky, priania smrti, či nenávistné agresívne vulgarizmy prijímané na dennej báze nie je to, o čom som v živote sníval,“ vysvetľoval J. Bubnár, ktorý dal na odporúčania lekárov a od septembra sa vracia späť do školstva, ktoré mu, ako povolanie, dávalo vždy „enormný zmysel“.

Po odchode Jozefa Bubnára z NR SR ostane jediným poslancom s trvalým pobytom vo vranovskom okrese Peter Pčolinský zo Sme rodina. Dnes ešte stále poslanec OĽaNO sa poďakoval predsedovi hnutia Igorovi Matovičovi, že mu dal možnosť zapojiť sa do masívneho anti-korupčného hnutia v našej krajine. Politickú nádej vidí v premiérovi Eduardovi Hegerovi, ktorého opísal ako človeka s mimoriadne dobrým srdcom. „Poslancom koalície i opozície zas vyprosujem vôľu prestať sa hádať a spojiť sily pre cieľ, ktorým je skoré vyvedenie Slovenska z tejto ťažkej doby,“ zdôraznil J. Bubnár.

Za pozitívnu skúsenosť z parlamentných lavíc považuje korektné vzťahy s poslancami – kolegami, ktorí u neho zbúrali mýty hovoriace o tom, že „v politike si priateľov nájsť nemôžeš“. „Menný zoznam by bol dlhý, a tak spomeniem len mojich najbližších spolubývajúcich z ubytovni na Kohútovej v zložení Milan Potocký, Andrej Stančík a Tomáš Šudík… Srdcom stále s vami,“ dodal J. Bubnár.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!