J. Babjačok debutoval za áčko N. Hrušova štýlovo – bol pri štyroch góloch

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Odohrať dve premiéry v seniorskej kategórii počas jedného víkendu, plus pripísať si k tomu na konto presný zásah a tri gólové prihrávky je možno aj svetovým unikátom. Jakub Babjačok to však dal! V sobotu nastúpil v závere stretnutia MFK Vranov – 1. FK Svidník a v nedeľu zažiaril v drese FK Nižný Hrušov proti OcFK Marhaň.

Jakub Babjačok je jedným z lídrov staršieho dorastu MFK Vranov. Talentovaný útočník si však svojimi výkonmi a prístupom vypýtal aj pozvánku do A-mužstva. Zverenci trénera Romana Lazúra privítali doma 1. FK Svidník a od 66. min. prehrávali 0:1. Domácich tento priebežný výsledok nemohol nechať a ani nenechal ľahostajnými. V reakcii na nepriaznivý výsledok ukázal kouč Vranovčanov, pred záverečnou 10-minútovkou, premiérovo na J. Babjačka. „Keďže som za A-mužstvo Vranova nastúpil prvýkrát a navyše za nepriaznivého stavu, priznám sa, nebolo to pre mňa úplne jednoduché. Uvedomoval som si totiž pokyny od trénera, aj zodpovednosť. Snažil som sa však čím skôr sústrediť len a len na hru, aby som pomohol tímu. Šancí sme si počas celého stretnutia vypracovali dosť, preto som veril, že by sme výsledok mohli ešte zlomiť v náš prospech, no nakoniec nám to nevyšlo, čo nás všetkých v kabíne veľmi mrzelo,“ reagoval Jakub Babjačok.


Tréner MFK Vranov Roman Lazúr poslal Jakuba Babjačka na trávnik proti Svidníku v 82. min. 

Keď sa pre mladého futbalistu, ktorý sa do Vranova posunul ešte v žiackej kategórii z N. Hrušova, otvorila príležitosť byť súčasťou nominácie pre nedeľňajší domáci duel štvrtoligového FK proti Marhani, neváhal ani sekundu. „Futbal hrám odmalička a hrám ho pre to, lebo ma baví. Starší dorast Vranova mal počas víkendu voľno a keďže som si chcel zahrať, pozvánke do N. Hrušova som sa potešil. Predsa len seniorský futbal je o niečom inom a uvedomujem si, že pre mňa, ako mladého hráča, je každá takáto skúsenosť dôležitá. Šancu zahrať si za „áčko“ si vážim. Dôvera, ktorú som dostal v obidvoch dueloch ma ešte viac motivuje, aby som na sebe ďalej pracoval a zlepšoval sa,“ vysvetľoval Jakub Babjačok.

Pre N. Hrušov, ako aj pre Marhaň to bol 6-bodový zápas. Domáci využili, že sú farmou Vranova a v základnej zostave im pomohol Marek Babjak, ktorý proti Svidníku nemohol nastúpiť pre trest, či Jakub Varga s Alexandrom Velikým. V druhom polčase potom zasiahli do hry mladé pušky zo staršieho dorastu MFK Jakub Babjačok a Marco Marcinko.

Hrušovčanom vyšiel výborne vstup do obidvoch polčasov. V 5. min. otvoril skóre Varga a v 46. min. zvýšil na 2:0 Horský. Dvojgólový náskok môže byť zradný. Súperovi stačí, že raz strelecky udrie a je naspäť v zápase. O to viac bol dôležitý moment zo 64. min., kedy sa po Vargovej prihrávke presadil práve 18-ročný útočník. V jeho prípade to nebolo všetko, pretože postupne ešte nabíjal Marcinkovi, Vargovi a Zubkovi. Domáci potvrdili, že na konte nemajú veľa víťazstiev, ale keď už berú tri body, súpera nešetria – Demjatu zdolali 5:1, v Spišskej Belej vyhrali 4:1, so Župčanmi si poradili 5:0 a ich účet sa proti Marhani zastavil na výsledku 7:0. „Gól, ktorý som strelil, bol z kategórie ľahších. Od útočníka sa očakáva, že bude mať v pokutovom území súpera dobrý výber miesta, preto som sa o to snažil aj ja a po prihrávke Kuba Vargu som len zakončil sám v päťke do odkrytej brány. Do zápasu sme vstupovali s jasným cieľom – vyhrať. Som rád, že som k tomu mohol prispieť gólom, aj tromi gólovými prihrávkami,“ uviedol J. Babjačok.


Jakub Babjačok patrí v staršom doraste MFK Vranov medzi lídrov. 

Skúsenosti, ktoré J. Babjačok začína zbierať už aj medzi mužmi, by rád zúročil vo vranovskom staršom doraste. Zverenci trénera Dušana Durkaja sú v neúplnej tabuľke na 3. mieste. V konkurencii so Stropkovom a Trebišovom čaká futbalové nádeje Vranova v boji o prvenstvo v súťaži dramatická jar. Mladí Vranovčania odohrali v odvetnej časti, vrátane dohrávok z jesene, štyri stretnutia, z ktorých pri skóre 21:4 tri vyhrali. „Napriek tomu, že výsledky pri našich víťazstvách vyzerajú jednoznačne, neboli to ľahké zápasy. Našim cieľom a prianím je postúpiť do II. ligy, preto sa chceme stále zlepšovať a z tohto uhla pohľadu je dôležitý aj výkon. Čakajú nás totiž ďalšie náročné a dôležité súboje, na ktoré chceme byť nachystaní tak, aby sme ich zvládli v náš prospech,“ zdôraznil J. Babjačok, ktorý v drese staršieho dorastu skóroval v 13. kolách 9-krát.

FK Nižný Hrušov – OcFK Marhaň 7:0 (1:0)

Góly: 5. Varga, 47. Horský, 64. Babjačok, 70. Horský, 73. Varga, 82. Marcinko, 88. Š. Zubko.

ČK: 85. Uličný po 2 ŽK (asistent trénera).

Zostava N. Hrušov: Klamár – Pačuta, Begala, Babjak, A. Veliký, Palko (78. Biž), Varga, Kotľár (46. Babjačok), Polačko, Orosi (68. Marcinko), Horský (78. Š. Zubko).

Zostava Marhaň: Varganin – Pankuch, Hlávka, Mihok, Repka, Minčák, Dominik Horbaj, Damián Horbaj, Humeník (55. Kiseľ), Diky, Pankúch.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!