IV. liga, SEVER: N. Hrušov zosadil lídra, Soľ pila z horkého kalicha

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nižný Hrušov – Sabinov 3:1 (2:1)

Po domácom víťazstve nad FK Gerlachov v 2. kole útočník FK Nižný Hrušov Marek Dobranský povedal: „Gerlachov, aj Ľubotice majú kvalitné kádre a spôsob, akým sme proti ním dokázali naše vzájomné zápasy odohrať je dobrým základom k tomu, aby sme mohli byť v ďalšom priebehu sebavedomejší.“ Tieto jeho slová platili proti lídrovi zo Sabinova, ktorý nastúpil v bráne s bývalým brankárom FC VSS Košice, AS Trenčín, Artmedie Petržalka, Spartaka Trnava, TE Zalaegerszég, či MFK Karviná Martinom Lipčákom, do bodky.

Domáci začali vo veľkom štýle. V 4. min. napriahol Kotľár a jeho technická strela zapadla od žrde do brány. O sedem minút Hrušovčania zakombinovali v strede poľa, z čoho ťažil Dobranský, ktorý sa dostal za obranu súpera a zvýšil na 2:0. V ďalšom priebehu prevzali iniciatívu hostia, ktorí potvrdili svoju kvalitu predovšetkým v krídelných priestoroch, no Klamár chytal výborne a obetavým prístupom mu pomohli aj spoluhráči pred ním. Sabinovčania sa však predsa len dočkali, keď v prvej minúte nadstaveného času korigoval výsledok P. Kolpák.

V druhom polčase N. Hrušov prestriedal a po ďalšej lopte za obranu zvýšil nádhernou strelou Dobranský na 3:1. Hostia síce neskladali zbrane, dokonca mali aj výhodu pokutového kopu, ale Klamár v 74. min. P. Kolpáka vychytal. V závere ešte po faule na A. Sabola vznikla strkanica, z ktorej vyšli s udelenými druhými ŽK Palko s Pankúchom, v dôsledku čoho boli následne aj vylúčení.

Góly: 4. Kotľár, 11. Dobranský, 61. Dobranský – 45. P. Kolpák.

ČK: 89. Palko (po 2 ŽK) – 89. Pankúch (po 2 ŽK).

Zostava N. Hrušov: Klamár – Pačuta, Paľuš, P. Veselovský (46. A. Sabol), Š. Sabol (79. Antuš), Polačko (79. Begela), Marcinko, Palko, Horský (46. Zubko), Kotľár, Dobranský (89. M. Veselovský).

Veľký Šariš – Soľ 3:2 (2:1)

Úvodná štvrťhodina sa niesla v znamení hostí, ktorí diktovali tempo hry a vypracovali si aj príležitosti. V 17. min. im však v zadných radoch nevyšla rozohrávka a celá situácia vyvrcholila kurióznym vlastencom Dubasa. V 32. min. prišla ďalšia chyba Soli. Malú domov vystihol útočník súpera a po kontakte s Petrom nariadil hlavný rozhodca prísny pokutový kop, ktorý Žilka premenil. Hostia korigovali výsledok v 37. min., keď znížil J. Dvorjak.

Hráči Soli sa z chýb v prvom dejstve nepoučili, pretože v 53. min. ľahkomyseľne stratili loptu  a Varga ponúknutou príležitosťou nepohrdol. Hostia v ďalšom priebehu dobíjali bránu domácich a po centri B. Ihnáta znížil Miroslav Sakala hlavičkou na 2:3. O päť minút ho napodobnil aj Eliáš, ale asistent rozhodcu prekvapil zdvihnutou zastávkou a gól neplatil. V rozkúskovanom závere už domáci tesné víťazstvo udržali.

Góly: 17. Dubas (vl.), 32. Žilka z PK, 53. Varga – 37. J. Dvorjak, 72. Miroslav Sakala.

Zostava Soľ: Petro – Matta (71. Demčák), Dubas, Matúš Sakala, J. Dvorjak, Hajník, Zubko, Ihnát, D. Kendra (71. Duda), Červeňak  (60, Miroslav Sakala), Eliaš.

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!